Říjen 2013

Slováci

30. října 2013 v 19:24 | Larry |  Témata týdne
Slováci byli, jsou a budou vždy našimi bratry a sestrami. Nicméně tu byl důvod, že se naše dva státy rozdělili.
Mezi čechy a slováky existuje nyní něco jako rivalita a porovnávání... Kdo má lepší jazyk, kdo má lepší sportovce..... Určitě si vzpomenete na to jisté MS v hokeji, kdy nad námi vyhráli slovenští reprezentanti v semifinále... Hodně obyvatelům Slovenské republiky pak narostlo ego... Ale to už nebudu řešit... Pořád se se slováky snažíme předhánět a povyšujeme se nad sebe navzájem. Co se týče slovenského jazyka, tak se mi moc nelíbí a někdy mám problém jemu i rozumět. Nevím co víc napsat...
Slováci mi sami o sobě nevadí, až na vyjímky ale samozřejmě to je to samé i u českých jedinců :)

Náboženství

30. října 2013 v 0:02 | Larry |  Mé úvahy/názory
Náboženství je velice zajímavé téma k diskuzi, ale nevím zda-li já osobně mohu o něm něco více říci... Než přiblížení tohoto tématů k čtenářům, bych raději napsala svůj názor na náboženství.
Samozřejmě v tomto článku nijak nechci poškozovat věřící, nebo lidi, kdo náboženství studují, nebo něco takového.
Každopádně co se mě týče, já vlastně náboženství vůbec nechápu. Když vezmu v potaz Bibli a zrození světa, tak to je vědecky vyvrácené, protože (snad) každý sofistikovaný člověk ví, že vesmír vznikl Velkým třeskem a pak vznikly hvězdy, planety, měsíce, asteroidy a blablabla... Každopádně život na naší planetě začal od mikroorganismů žijících v mořích a postupoval ve vývoji dál, až se dopracoval do téhle doby, kdy už Zemi prakticky vládnou Homo Sapiens Sapiens. A neexistuje jediný důkaz, že by to bylo tak, jak se píše v Bibli. Toto uvádím jen jako příklad, že právě toto třeba nechápu...
Možná je skvělé svůj život zasvětit někomu, kdo má (teoreticky) vyšší moc, ale jak si člověk má vybrat, čemu věřit? Existuje velké množství náboženství - Křesťanství, Hinduismus, Budhismus atd. a prostě člověk neví, které si vybrat. Hodně lidí si asi vybírá, nebo vybíralo, podle toho, v co věřili předci, ale tím zase neprojevuje svůj vlastní názor. Vím, že v minulosti (např. při vládě Habsburků) bylo prakticky žádáno, aby lidé byli Katolíci, ale později přišly reformy a patenty. Každopádně patent náboženské volnosti, který uvedl v platnost Josef II. byla využita už pouze asi jen 5% obyvatel, protože všichni byli Katolíky... No dost o volbě. Náboženství bylo v minulosti také mnohokrát zneužíváno. Ano, zmiňuji církev. A lidi, co projevili svůj názor proti církvi, která podle Bible by měla vlastně žít v chudobě, mnohdy odsuzovali, nebo na ně uvalili klatbu, nebo je dokonce nechali zabít (Jan Hus). Pak se také odehrálo mnoho bitev a válek, kvůli "vnucení" své víry více a více lidem. [Trochu mi to připomíná volby (a volební kampaň), za války se taky utratí hromady peněz a jak jsme se mohli dozvědět, dokonce už byly i oběti na životech (životě)...] Upřímně, přijde mi hrozně zbytečné vydávat peníze za náboženství (např. právě ve válkách, nebo výzdoba kostelů) a hlavně lidské oběti v minulosti a je mi neskutečně líto, že někteří lidé kvůli svému vyznání museli trpět (to jsem ještě nezmiňovala židy, jak za WWII, tak i hlouběji v minulosti), i když si třeba ani svou víru nevybrali dobrovolně. Ale bohužel, takoví jsou lidé, ale to už odbíhám od tématu......

Nicméně je to asi vše, co mám na srdci, co se týče náboženství.. Já osobně nevěřím v žádné náboženství, nemodlím se, nedělám žádné oběti, nejsem křtěná, nic. Rozhodně ani neplánuju, se do nějaké náboženské skupiny přidat. A ještě jednou podotýkám, že v tomto článku se NECHCI dotknout nikoho, kdo to má jinak než já!

Jaký je váš názor na toto téma?
Věříte?
Myslíte, že by něco jako náboženství by mělo být součástí našeho života?
Zajímají mě jakékoli názory a komentáře, děkuji.

Kdyby byl Facebook za 2. světové války

19. října 2013 v 16:01 | Larry |  Popelnice
Ahoj, už kdysi dávno jsem někde na netu našla tento obrázek. Hrozně se mi líbil, tak ho chci sdílet. Pro neznalce je mi to líto, je v angličtině, ale překladač to jistí ;) Enjoy

Dragon

19. října 2013 v 15:49 | Larry |  Obrázky
Zdravím, no tak jsem jednoho krásného dne dostala "uměleckou náladu", tak jsem si řekla, že se pokusím nakreslit draka :D Na tomto obrázku jsem "pracovala" týden (nebyl čas) no a chci se s vámi o něj podělit :) [ačkoli v nic moc kvalitě]

Nákup v Albertě - Aneb. jak dát úžasnou slevu

19. října 2013 v 15:46 | Larry |  Popelnice
Zdravím všechny, po delší době... Nemám moc čas hlavně kvůli učení a mimoškolním aktivitám. Navic mi teď nefunguje noťas, takže píšu od sestry. Kdyby jste se někdo nudil, můžete vymyslet nějaké téma, nebo prostě něco, co by jste chtěli, aby se na tomto blogu oběvilo ;)
A k tématu.. řekněme, že jsme si šly se spolubydlícíma koupit něco k snědku a hle co nezahlídneme, sleva jako blázen :D
Vím, že takovýchto fotek je více, ale předevčírem to bylo poprvé, kdy jsem na takovouto reklamu narazila já sama, tak jsem jí chtěla zveřejnit :)

Líčení

11. října 2013 v 17:00 | Larry |  Moje psaní
Ahoj.. :) Dostali jsme ve škole za úkol napsat krátké líčení na téma "Moje nejoblíbenější místo", tak se chci podělit o to, co jsem napsala a velice by mě zajímaly vaše názory, děkuji :)

Líčení - Moje nejoblíbenější místo
Pod pojmem nejoblíbenější místo si pravděpodobně nic nevybavím, protože žádné určité nemám. Každopádně kdybych si měla vybrat místo, kde ráda trávím čas, kde je klid a vše působí poměrně mírumilovně, vybrala bych si asi vyhlídku s posezením, která se nachází nad naší vesnicí, pod lesem.
Jedná se o stůl s lavičkami ze dřeva, které nechala zhotovit naše obec. Když se člověk usadí na jednu z laviček, má krásný výhled na Brdy, které se tyčí na obzoru. Po celém kraji jsou rozsetá města a vesnice, rozsáhlá pole či louky. Vše působí uklidňujícím dojmem a ráda sem chodím, například když nemám dobrou náladu, nebo je doma napjatá atmosféra. Když si prohlížím stůl, je mi ho líto, protože již utrpěl několik ran, které mu zasadili nějací lidé, kteří toto místo již navštívili.
Nejraději sem chodím na podzim, kdy všechno hraje barvami a hlavně je všude nespočetné množství odstínů zelené a hnědé barvy. Když se kolem začne prohánět chladný vánek, všechny stromy jako by šeptaly, či pěly své písně. Listy spadané na zem cestují po vyšlapané cestičce do dáli a myslivecký posed se nebezpečně naklání ze strany na stranu. Z vesnic se zvedají obláčky kouře, protože již brzy dorazí zima a lidé se snaží zahřát alespoň v bezpečí domova.

Fastfoody

10. října 2013 v 17:48 | Larry |  Témata týdne
Fastfoody, téma které jsem sice prošvihla, každopádně bych o něm ráda něco napsala.
Musím uznat, že na to kolik poboček (např. v Praze) májí, chodí tam neuvěřitelně moc lidí. Ale když už třeba v jednom z fastfoodů jsem, musím uznat, že jsem ještě nepotkala nikoho tak obézního, jako to někdy ukazují třeba z Ameriky. Každopádně se mi už stalo, že jsem šla do McDonaldu a viděla jsem, že si dávají najednou i 4 hamburgery pro jednu osobu, což mi přišlo poměrně přehnané. Já když mám hlad a zajdu tam, tak si dám jeden cheeseburger a jsem naprosto plná. Co naprosto miluji je ale zmrzlina McFlurry a Milkshake ^^ protože já nehorázně miluji zmrzlinu :D
Dále je tu KFC, kde je asi nejlepší bezedný kelímek, který se skvěle prakticky využije. Já do fastfoodů zajdu jednou/dvakrát za měsíc s kámoškama, ale někdo tam dokáže chodit dokonce i každý den a to mi třeba neleze do hlavy. Protože čeho je moc, toho je příliš a já bych asi nevydržela tam chodit moc často... Potom by mi jejich jídla lezla i ušima. Nicméně každý z těchto fastfoodů má své nevýhody i výhody. Vždy se hodí, když nemáte čas na nějaké jídlo, skočit do pobočky, kde (pokud neobjednáváte nějaké velké menu) obslouží dosti rychle a hlavně je najdete na poměrně hodně místech. No to by mohlo být snad všechno, co já o tom mohu napsat...
Jídlo, hamburger, fast food (c) profimedia.cz/corbis - Ilustrační foto | foto: Profimedia.cz
Ilustrační foto z idnes.cz
Jak často chodíte vy do takovýchto fastfoodů? Pište do komentářů :)

Reklamy

9. října 2013 v 18:17 | Larry |  Mé úvahy/názory
Reklamy, upoutávky, transparenty, akce, výprodeje, výhodné nákupy, dárky zdarma.......
Vše zní fajn, když to vlastně uvidíte poprvé, ale zas tak super to vlastně není. První co mě napadlo, když jsem se rozhodla pro toto téma jsou nynější akce např. v prodejnách Albert a Billa. V obchodech dávají různé samolepky, či body (jednu za 200Kč) a za určitý počet bodů získáte dárek (např. plyšáka). Před nedávnem byli v Albertě Šmoulové za 7 bodů, což je přijatelné. Ale v Bille jsou teď plyšáci za 30 samolepek, což je v přepočtu cca 6000,- (pokud si nekoupíte předměty, které mají samolepku zdarma). Každopádně, každý, kdo chce takového plyšáka "ukořistit" musí koupit neuvěřitelně moc věcí, které vlastně vůbec nepotřebuje a jsou naprosto zbytečné a později je nevyužije.
No.. dále tu máme slevy, výprodeje apod. To je teoreticky to samé, koupíme za levnější cenu dalších milion věcí, které vlastně nepotřebujeme. Nebo dané věci "ve slevě" před slevou vlastně zdraží. A některé věci ačkoli jsou ve slevě, jsou pořád dražší, než ta samá věc od jiného distributora. A pak jsou tu dárky "zdarma", které vlastně nejsou zdarma, ale započítané v ceně, která byla zdražena. Takže vlastně jsou to většinou podvody a jenom snaha získat více zákazníků a hlavně více peněz.
Co se týče reklam a transparentů, ty akorát tak otravují, tedy alespoň mě, nebo jak jsem již četla, způsobují nehody na silnicích (ale tím si nejsem jistá). Některé způsoby přilákání zákazníků ani nevím, zda-li je k smíchu, nebo s píš k pláči. Třeba když jsem viděla po Praze chodit člověka s cedulí na zádech. Reklamu jsem na dálku neměla šanci přečíst a spíš jsem se divila, proč to vůbec dělá. Každopádně jsem si jistá, že tohle není ten nejhorší způsob reklamy (ačkoli si teď nemůžu vzpomenout na jiný).
Jaký názor k tomuto tématu máte vy? Prosím o jakékoli komentáře :)

Praha

9. října 2013 v 16:54 | Larry |  Témata týdne
Praha, centrum a střed naší republiky, domov milionu lidí a místo pracoviště dalších mimopražských obyvatel ČR. Já osobně jsem v Praze 1 na intru a musím uznat, že toto město je úžasné. Protože pocházím z vesnice, je toto pro mě taková zajímavá změna. Je tu tolik možností. Oceňuji počet obchodů a i počet možných spojení a tras různými dopravními prostředky. Na druhou stranu pro chodce je někdy těžké se dostat na druhou stranu silnice i přes přechod (bez semaforů), protože někteří řidiči nehledí na to, že chodci čekají, až budou moci přejít. Pro lidi, kteří nejezdí po Praze autem je tu k dispozici metro, tramvaje, autobusy, samozřejmostí jsou i taxíky. V Praze si může vybrat asi každý, jak už ze škol, tak i z dostupných pracovních míst, taky třeba zájmy se tu dají uskutečnit.
Jsem tady v Praze jeden rok a všehošudy toho tady moc neznám. Každopádně je tu spoustu věcí, které se dají navštívit jako např. Pražský hrad, Petřín, Karlův most, Staromák a další. I přes to, že má Praha nějaké zápory (v mém případě mám asi nejneraději znečištěné ovzuší [které je určitě horší než u nás na vesnici, s čímž se musí počítat]), mám jí ráda, možná i proto jsem si vybrala školu právě v Praze.
Praha
Ilustrační foto z tripzone.cz

Začátek

8. října 2013 v 21:44 | Larry |  Blog
Zdravím, založila jsem tento blog, abych jeho prostřednictvím mohla ukazovat své názory, úvahy a prostě protřídit své myšlenky a někam si je zapsat. Já jsem nyní na střední škole a blogu se budu věnovat co nejvíce ve svém volném čase. Kdyby jste měli nějaké téma, co o čem by jste chtěli, abych se rozepsala, zanechte prosím koment, děkuji :)