Líčení

11. října 2013 v 17:00 | Larry |  Moje psaní
Ahoj.. :) Dostali jsme ve škole za úkol napsat krátké líčení na téma "Moje nejoblíbenější místo", tak se chci podělit o to, co jsem napsala a velice by mě zajímaly vaše názory, děkuji :)

Líčení - Moje nejoblíbenější místo
Pod pojmem nejoblíbenější místo si pravděpodobně nic nevybavím, protože žádné určité nemám. Každopádně kdybych si měla vybrat místo, kde ráda trávím čas, kde je klid a vše působí poměrně mírumilovně, vybrala bych si asi vyhlídku s posezením, která se nachází nad naší vesnicí, pod lesem.
Jedná se o stůl s lavičkami ze dřeva, které nechala zhotovit naše obec. Když se člověk usadí na jednu z laviček, má krásný výhled na Brdy, které se tyčí na obzoru. Po celém kraji jsou rozsetá města a vesnice, rozsáhlá pole či louky. Vše působí uklidňujícím dojmem a ráda sem chodím, například když nemám dobrou náladu, nebo je doma napjatá atmosféra. Když si prohlížím stůl, je mi ho líto, protože již utrpěl několik ran, které mu zasadili nějací lidé, kteří toto místo již navštívili.
Nejraději sem chodím na podzim, kdy všechno hraje barvami a hlavně je všude nespočetné množství odstínů zelené a hnědé barvy. Když se kolem začne prohánět chladný vánek, všechny stromy jako by šeptaly, či pěly své písně. Listy spadané na zem cestují po vyšlapané cestičce do dáli a myslivecký posed se nebezpečně naklání ze strany na stranu. Z vesnic se zvedají obláčky kouře, protože již brzy dorazí zima a lidé se snaží zahřát alespoň v bezpečí domova.
 

1 člověk ohodnotil tento článek.

Komentáře

1 Sayuri Sayuri | E-mail | 13. října 2013 v 19:38 | Reagovat

Páni, umím si to krásně představit :) v naší vesnici nemáme moc vyvýšená místa, tak je to taková krásná představa. Musí to být opravdu mimořádné místo.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama