Náboženství

30. října 2013 v 0:02 | Larry |  Mé úvahy/názory
Náboženství je velice zajímavé téma k diskuzi, ale nevím zda-li já osobně mohu o něm něco více říci... Než přiblížení tohoto tématů k čtenářům, bych raději napsala svůj názor na náboženství.
Samozřejmě v tomto článku nijak nechci poškozovat věřící, nebo lidi, kdo náboženství studují, nebo něco takového.
Každopádně co se mě týče, já vlastně náboženství vůbec nechápu. Když vezmu v potaz Bibli a zrození světa, tak to je vědecky vyvrácené, protože (snad) každý sofistikovaný člověk ví, že vesmír vznikl Velkým třeskem a pak vznikly hvězdy, planety, měsíce, asteroidy a blablabla... Každopádně život na naší planetě začal od mikroorganismů žijících v mořích a postupoval ve vývoji dál, až se dopracoval do téhle doby, kdy už Zemi prakticky vládnou Homo Sapiens Sapiens. A neexistuje jediný důkaz, že by to bylo tak, jak se píše v Bibli. Toto uvádím jen jako příklad, že právě toto třeba nechápu...
Možná je skvělé svůj život zasvětit někomu, kdo má (teoreticky) vyšší moc, ale jak si člověk má vybrat, čemu věřit? Existuje velké množství náboženství - Křesťanství, Hinduismus, Budhismus atd. a prostě člověk neví, které si vybrat. Hodně lidí si asi vybírá, nebo vybíralo, podle toho, v co věřili předci, ale tím zase neprojevuje svůj vlastní názor. Vím, že v minulosti (např. při vládě Habsburků) bylo prakticky žádáno, aby lidé byli Katolíci, ale později přišly reformy a patenty. Každopádně patent náboženské volnosti, který uvedl v platnost Josef II. byla využita už pouze asi jen 5% obyvatel, protože všichni byli Katolíky... No dost o volbě. Náboženství bylo v minulosti také mnohokrát zneužíváno. Ano, zmiňuji církev. A lidi, co projevili svůj názor proti církvi, která podle Bible by měla vlastně žít v chudobě, mnohdy odsuzovali, nebo na ně uvalili klatbu, nebo je dokonce nechali zabít (Jan Hus). Pak se také odehrálo mnoho bitev a válek, kvůli "vnucení" své víry více a více lidem. [Trochu mi to připomíná volby (a volební kampaň), za války se taky utratí hromady peněz a jak jsme se mohli dozvědět, dokonce už byly i oběti na životech (životě)...] Upřímně, přijde mi hrozně zbytečné vydávat peníze za náboženství (např. právě ve válkách, nebo výzdoba kostelů) a hlavně lidské oběti v minulosti a je mi neskutečně líto, že někteří lidé kvůli svému vyznání museli trpět (to jsem ještě nezmiňovala židy, jak za WWII, tak i hlouběji v minulosti), i když si třeba ani svou víru nevybrali dobrovolně. Ale bohužel, takoví jsou lidé, ale to už odbíhám od tématu......

Nicméně je to asi vše, co mám na srdci, co se týče náboženství.. Já osobně nevěřím v žádné náboženství, nemodlím se, nedělám žádné oběti, nejsem křtěná, nic. Rozhodně ani neplánuju, se do nějaké náboženské skupiny přidat. A ještě jednou podotýkám, že v tomto článku se NECHCI dotknout nikoho, kdo to má jinak než já!

Jaký je váš názor na toto téma?
Věříte?
Myslíte, že by něco jako náboženství by mělo být součástí našeho života?
Zajímají mě jakékoli názory a komentáře, děkuji.
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Komentáře

1 Sayuri Sayuri | E-mail | 3. listopadu 2013 v 18:54 | Reagovat

Podle mě je důležité, aby člověk v něco věřil. V co je ale jen a jen na něm samotném. Tohle je vskutku zajímavé a dosti probírané téma, teda alespoň v mém okolí. Ráda si vyslechnu či pročtu něco od jakékoli víry, ale nejsem věřící a stejně jako ty asi nejspíš nikdy nebudu. Každá víra má své pro a proti jako snad vše na tomto světě, a i tak se vždy najde někdo, kdo bude věřit tomu, co je mu předkládáno. Neříkám, že je to špatné, ale každý má svůj názor, ne??

2 Larry Larry | 9. listopadu 2013 v 15:25 | Reagovat

To je jisté, že má každý svůj názor... Já jsem se spíš zaměřila na historii a na to, že ne vždy si mohl člověk vybrat. Každopádně proti věřícím nic nemám a jejich názor jim neberu.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama