Slováci

30. října 2013 v 19:24 | Larry |  Témata týdne
Slováci byli, jsou a budou vždy našimi bratry a sestrami. Nicméně tu byl důvod, že se naše dva státy rozdělili.
Mezi čechy a slováky existuje nyní něco jako rivalita a porovnávání... Kdo má lepší jazyk, kdo má lepší sportovce..... Určitě si vzpomenete na to jisté MS v hokeji, kdy nad námi vyhráli slovenští reprezentanti v semifinále... Hodně obyvatelům Slovenské republiky pak narostlo ego... Ale to už nebudu řešit... Pořád se se slováky snažíme předhánět a povyšujeme se nad sebe navzájem. Co se týče slovenského jazyka, tak se mi moc nelíbí a někdy mám problém jemu i rozumět. Nevím co víc napsat...
Slováci mi sami o sobě nevadí, až na vyjímky ale samozřejmě to je to samé i u českých jedinců :)
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Komentáře

1 Aya Aya | 30. října 2013 v 21:01 | Reagovat

Rivalita bola, je, aj bude :D Ale ja mám Čechov rada, aj váš jazyk sa mi páči, len ma po dlhé roky udivuje jedno: Ako to, že my Slováci vám rozumieme, a vy máte s naším jazykom tak často problémy? Teda, pozorujem to hlavne u mladších generácií :)

2 Larry Larry | 30. října 2013 v 21:04 | Reagovat

Já vím že to tak je :)
To by mě taky zajímalo... Tak třeba můj děda se díval na markýzu, kde zrovna dávali program ve slovenském jazyce a asi po hodině se zeptal "Jaktože ten dokument nebyl slovensky?" :D Prostě už byl na ten jazyk zvyklý. Já jsem dříve měla velký problém rozumět, teď už je to také lepší :)

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama