Listopad 2013

Provokace

30. listopadu 2013 v 17:19 | Larry |  Témata týdne
Tákže Provokace... téma mě velice blízké. Často provokuju... dokonce prý provokuju i když to ani nemám v úmyslu. Někdo to může nazvat hloupýma kecama, já tomu říkám "můj způsob, jak vyjádřit svůj názor". Většinou se moje provokace ukazuje ve formě krátkých pravdivých poznámek k tématu. A jelikož jsou pravdivé, člověka, k němuž poznámky směřuji, taky často naštvu. No.. ale co já s tím mohu dělat, to už je jeho problém. Já osobně se dám pokládat za cholerika a když mám dobrou náladu, nic takového mě nenaštve... pokud je to ovšem pravda. Pokud někdo provokuje nepravdivými argumenty proti mé osobě, nebo osobě mých přátel, tak mě to vskutku naštve. No a pak je tu provokace jako "dělám si srandu", kterou používám jenom mezi blízkými přáteli, kteří jí (většinou) dobře berou :)
Někdo provokaci používá k tomu, aby byl středem pozornosti, nebo aby se ho prostě ostatní všimli. To není můj případ, nemám zapotřebí být středem pozornosti. Provokace se dá použít i jako sebeobrana, spíš něco jako protiútok.
Také ráda provokuji našeho rodinného psa, který je hrozně lechtivý na zadní packy. Vždy když leží na zádech, polechtám ho a on začně zuřivě vykopávat :D ale to už je něco trošku jiného :)
Prostě.. když už provokovat, tak s mírou. Ne každý má nervy z ocele a silnou osobnost.

Setkáváte se často s provokací?
Jste ten kdo provokuje, je provokován, nebo jen přihlíží?
Piště do komentářů.

sayurisan.blog.cz

25. listopadu 2013 v 21:28 | Larry |  Blog
Ahoj znova :D Ještě chci zveřejnit jeden blog dvou sester, které píšou povídky a příběhy a také zveřejňují obrázky :) adresa: http://sayurisan.blog.cz/ Stojí za návštěvu. Ačkoli jsem kvůli nedostatku času stačila přečíst jen pár krátkých příběhů, musím říct, že jsou kvalitní a moc se mi líbí :)

kreslimeavyrabime.blog.cz

25. listopadu 2013 v 21:21 | Larry |  Blog
Zdravím, v říjnu jsem se zúčastnila soutěže na blogu http://kreslimeavyrabime.blog.cz/ , kam jsem poslala obrázek Evropského draka, kterého jsem již dříve zveřejnila. Blog doporučuji, moc ráda na něj chodím a autorka - Tereza umí nádherně malovat a tvořit a organizuje právě měsíční soutěže na daná témata :) Má talent a má moc krásný blog, takže doporučuji návštěvu ;)

Odkaz Dračích jezdců

15. listopadu 2013 v 22:24 | Larry |  Recenze
Zdravím, chtěla bych zde uvést svou první recenzi a to na knihu (a film) Eragon a ostatní díly tetralogie Odkazu Dračích jezdců.
Příběh je napsán spisovatelem jménem Christopher Paolini. Musím uznat, že na to, že první verzi Eragona napsal v 15 letech, řekla bych, že je dokonalá. Už jsem přečetla všechny díly, které byly naprosto brilantní a určitě je mohu doporučit všem, co mají rádi fantasy. Knihy jsou víc než poutavé. Já jsem předtím moc velký čtenář nebyla a pak mi přišla do rukou tato kniha, která mě tak upoutala a vtáhla do děje, že jsem ani nemohla přestat číst. A příběhy, dobrodružství a trénink mladé dvojice je dokonalý a co se týče knihy, tak si na nic nemohu stěžovat. Sdělovat obsah vám tady nebudu, kdyby jste ho chtěli vědět, tak si přečtěte knihu :) (nebo použijte gúgl).
Nicméně.. pokud si knihu chcete přečíst, nebo jste to již udělali, nekoukejte se na film. Za prvé si zkazíte iluzi, žádná postava nevypadá tak, jak by měla a film má několik.. hodně chyb. Film nemá téměř žádné podobnosti děje (max. hlavní scény), dračice Safira má PEŘÍ, elfka nemá špičaté uši, urgalové nemají rohy, z hlavní postavy udělali arogantního puberťáka a vzájemný vztah Safiry a Eragona okrouhli úplně. Vlastně autoři pravděpodobně knihu viděli z hodně velké dálky... Takže film prostě nedoporučuji a na to, že se od něj čekala úroveň jako úroveň Pána prstenů, tak to dopadlo katastroficky a jakmile by chtěli natočit druhý díl, tak budou mít problém, protože již v prvním díle spoustu souvislostí a klíčových scén vynechali.
Zdroj obrázku: http://nickyhokniznikoutek.blog.cz/
Četl jste někdo knihu/y? A jaký je popř. váš názor?
Jaký je váš názor na film?
Názory pište do komentářů :)

Dabing, nebo titulky?

15. listopadu 2013 v 21:23 | Larry |  Témata týdne
Tákže dabing, nebo titulky.. Kdybych si měla vybrat, tak bych určitě brala titulky.
Každé má své klady i zápory, ale i přes to, pokud je originál v anglickém jazyce, beru radši titulky.

Titulky přiložené k filmům s originálním zněním v jazyce, který divák zná, nebo se ho snaží naučit jsou mnohem lepší než dabované filmy. (Budu dávat jako příklad angličtinu). Řada filmů a seriálů má v původním znění hlubší emoce a větší dramatičnost. Když poslouchám někdy český dabing, je mi z toho zle. Některé dabingy nejsou vůbec záživné a připadá mi to, jako by to dabovali lidé s kocovinou, ospalí, ve 3 hodiny ráno a vůbec je to nezajímalo. Nicméně jsou i dobré dabingy (hodně málo které), které mi ani moc nevadí po shlédnutí filmu (seriálu) v anglickém jazyce. Na titulkách je skvělé, že se dá dobře naučit jazyk. Když jsem sledovala jistý seriál, tak jsem si vypsala úplně všechna slovíčka, co jsem neznala a zajímala mě a od té doby si jich 90% pamatuji. Nebo když už ne slovíčka, tak třeba i hovorovou angličtinu, nebo přízvuk. A pokud již rozumíte textu a moc ne mluvenému slovu, dají se sehnat titulky v původním jazyce a to je ještě lepší :) No a pro mě jediná nevýhoda je, že někdy titulky nestíhám číst a při sledování pořadu se prakticky musítě věnovat jen a jen jemu (pokud nerozumíte). Chápu lidi, co moc cizí jazyky nemusí, že si radši seženou film s českým dabingem, ale pro vzdělané lidi v tomto odhledu jsou dle mého skromného názoru lepší titulky :)

Máte radši titulky, nebo dabing?
Vadilo vám někdy koukat se na dabovaný pořad po shlédnutí originálu?
Pište své názory a komentáře!