Výběr střední školy

2. prosince 2013 v 7:05 | Larry |  Tipy
Výběr střední školy je nejdůležitější a zároveň pro někoho nejtěžší výběr v životě. I když to někdy nevyjde, máte si vlastně vybírat to, co budete dělat už celý život. Musí to být něco, co vás baví a hlavně co vám jde. Střední škola by neměla být výběrem rodičů, ani výběr podle toho, kam jdou vaši spolužáci. Vše by mělo záležet jen na vás a musíte si správně vybrat. Pokud máte s výběrem potíže, zkuste se informovat na stránce http://infoabsolvent.cz/ , nebo doporučte někomu z pedagogického sboru, ať s vámi jedou na tzv. burzu škol, kde si (třeba jako já) taky můžete vybrat. Pokud nechcete přímo žádný obor, můžete jít na gymnázium, kde máte prakticky další 4 roky na výběr vysoké školy. Nebo obchodní akademii, kterou by někdo mohl považovat na "lehký gympl". Pokud si nejste jisti, že byste střední školu zvládli, pak je tu samozřejmě možnost učilišť, které jsou po vyučení někdy lepší, než střední školy.
Pokud půjdete na gympl, vysoká škola vás pravděpodobně nemine (proto jsem tam taky nešla). Nebo si stačí udělat něco jako nástavbu. Střední škola, kterou já jsem si vybrala, vysokou školu nutně nepotřebuje, ale minimálně jí doporučuje a co se týče rodičů, ty mě na vysokou nutí. A to je maturita ještě v nedohlednu. I kdybych měla jít na vysokou, ještě nevím na jaký obor a nevím, jak mám vlastně udělat maturitu?
No to jsem tady řešit nechtěla. Takže já bych doporučovala právě "burzy škol", nebo jiné propagační akce jako dny otevřených dveří, výstavy apod. Pokud opravdu nevíte ani obor a nevíte, co by se k vám hodilo, tak na internetu se dají najít testy, které by vám teoreticky mohly najít obor. Zkuste všechno, hlavně ať své volby později nelitujete.

Jste v devítce a volíte střední školu?
Už jste se rozhodli?
Pište do komentářů.
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama