Leden 2014

Zima

29. ledna 2014 v 21:37 | Larry |  Témata týdne
Heureka, konečně to vypadá jako začátek zimy.. trošičku zpozděný začátek zimy. No v Praze sníh vypadá spíš jak bláto a je spíš k rozčilení, než k radosti. V minulém článku "Kde je zima?" jsem vypsala převážně pozitiva tohoto ročního období, ale teď bych chtěla zkusit popsat i ta negativa. Tak pro začátek:
1) Naklouzané chodníky a silnice. Časté dopravní nehody i zranění pěších např. na chodníce. Tohle bych nazvala největším záporem mrazivého počasí. I když v tomto případě je nepříjemné to "bláto", na kterém taky rády kloužou pozdrážky.
2) Samozřejmě pro mnoho lidí zima. Ačkoli zima vlastně neexistuje.. to jen uniká teplo :D Každopádně mě vadí se oblékat až moc teple, protože si potom přijdu objemná jako medvěd. No prostě to není příjemné, protože prorvat se potom někde se zimní bundou není nic úžasného. I kdybych se nechtěla oblékat teple, tak stejně musím, protože rodiče... ale pořád si říkám, že je to snad pro mé dobro. No a jelikož je zima, tak každý zatápí, aby si udržel teplo v domě, tak všude je fuj kouř a smrdí to.
3) Negativní vliv na naše tělo typu popraskané rty, vysušená pokožka, nemoce. Vskutku to není příjemné. Neustálé patlání jeleního lůje na rty a ruce tvářící se jako struhadlo.
4) Posypová sůl... "sajrajt" posypaný na chodnících a silnicích. Vždycky skřínku ve škole mám vždy plnou tý soli.
No nic, proč hledat negativa :)
Zimu mám ráda a je super (hlavně když už, tak ať je dost pod nulou).
Zdroj obrázku: horydoly.cz
Vidíte ještě nějaká negativa na zimě?
Co převažuje, negativa nebo pozitiva?
Pište do komentů :)

The Mentalist

26. ledna 2014 v 19:06 | Larry |  Recenze
Ahoj, takže chtěla bych napsat takovou malou recenzi na americký krimi seriál Mentalista. :)
Jedná se o seriál točený převážně v Kalifornii v prostředí Kalifornského úřadu pro vyšetřování (CBI). V hlavní roli je Patrick Jane, který začal pracovat pro CBI, protože sériový vrah Rudý John zabil jeho ženu a dceru, kvůli tomu, že Patrick "pomlouval" Rudého Johna [dále jen RJ] v televizi, hrající okultistu. Když přijde do CBI, pod velení Teresy Lisbonové, začne pracovat na případech nejen RJ. Má velikou úspěšnost v uzavírání případů, zato je na něj ale několik stížností a nejednou kvůli jeho neomalenosti je mu i fyzicky ublíženo. Nicméně Teresa vždy říká, že si to zaslouží a že se možná i poučí, což není tak docela pravda.
Patrick je posedlý případem Rudého Johna a někdy kvůli němu odkládá i své povinnosti. Párkrát mu byl případ i odepřen, ale on si vždy dokázal poradit. Jane rád "pracuje" poleháváním na pohovce a miluje čaj [což naprosto chápu :3 ] a taky se rád pře s Teresou.
Tento seriál mohu jen doporučit (především v aj). Nyní se natáčí 6. série, kde už je případ "Rudý John" vyřešen :)
mcmbuzz.com
Sledujete seriál Mentalista?
Nebo se na něj chcete začít dívat?
Pište do komentářů.

Diplomek pro Sayu&Kyo

25. ledna 2014 v 14:03 | Larry |  Blog
Tak ještě dodávám (pokus o) diplomek pro Sayu & Kyo za spřátelení :)

Kde je zima?

21. ledna 2014 v 15:12 | Larry |  Mé úvahy/názory
Jak už říká název článku.. kde je zima a sníh? Proč se tuto zimu ještě neobjevil? Jediné co se ukázalo byl bílý poprašek, nebo to, co stejně roztálo dřív než to dopadlo na zem. Já bych řekla, že na to, že hlásili něco jako zimu století, tak tohle jsem si nepředstavovala. Nicméně možná to ještě přijde. Ale upřímně.. chybí mi to. Většina lidí říká, že je to fajn, že je teplo a sníh se ještě neukázal. Ale to jde hlavně o řidiče nebo o lidi, kteří prostě zimu nemají rádi.
Ale třeba já si zimu užívám. Ne například ježděním na hory, k tomu nemám příležitost. Na horách jsem byla jen se školou a řekněme, že lyžování není zrovna má silná parketa :D
Na zimě mám nejraději ten chladivý pocit, když jdu ven (především v noci [jak jsem uváděla v minulém článku]), nadechnu se ledového vzduchu a po chvíli vydechnu čistě bílý obráček a vnímám, jak mi vločky sněhu dopadají na tváře a ruce, které nebývají schované pod rukavicemi. Ten krásný pocit, když se procházím po zasněžené louce, kde dokonce i trochu bolí oči, když svítí slunce. A co mi také chybí je led. Vím, ledy jsou uměle vytvořené na stadionech... ale nic nenahradí zmrzlý rybník, či koupaliště. Miluji bruslení a hokej, takže vždy s nadšením čekám na sezónu, která je samozřejmě přes zimu [především]. Většina lidí [minimálně z mého okolí] má raději léto, kdy je teplo [někdy až nesnesitelné], než zimu... Ale moje maličkost tedy patří do té druhé skupiny lidí :)
Zdroj: http://www.kampocesku.cz/
Zdroj obrázku: kampocesku.cz
Máte rádi zimu?
Proč ano, nebo proč ne?
Pište do komentářů :)

Noc

19. ledna 2014 v 19:42 | Larry |  Témata týdne
Noc - je to doba kdy většina živočichů jde spát, ale někteří právě v tuto dobu ožívají. Já upřímně mám noc ráda. Často se mi stává, že ve dne jsem na umření a v noci aktivní (ačkoli někdy mi to okolnosti zakazují). Nicméně v noci je úžasné se procházet třeba právě po intru, kde je tma, svítí jen pár světel, a jediný slyšitelný zvuk jsou moje pantofle dopadající na zem.
Pak jsou krásné noci v zimě, kdy je často nádherně čiré nebe, kde lze spatřit tisíce a miliony hvězd, které tvoří souhvězdí a s velkou představivostí i rozlehlé obrazce a mapy. Navíc když je tento pohled okořeněný sněhem a dobrou společností, tak to nemá chybu. Ale i v létě se dá do půlnoci sedět venku na zahradě/balkóně a pozorovat osvětlené vesnice či města. Noc je doba, kdy se odpoutáte od běžného denního života, doba, kdy se můžete bavit, doba, kdy můžete přemítat obrazy. Vlastně noc bývá často mnohem lepší, než den.
Vzpomínám si, že než jsme se přestěhovali, tak jsem často měla problémy se spánkem. A vždy, kdy tomu tak bylo, mi stačilo jít třeba jen na pár okamžiků na balkón, nadýchat se čerstvého vzduchu, pokochat se naším okolím a už jsem mohla spát jako nemluvně :)

Zdroj obrázku: weheartit.com
Máte rádi noc?
Nebojíte se tmy?
Pište do komentářů.

Nový rok 2014

11. ledna 2014 v 16:23 | Larry |  Deník
Ačkoli píšu tento článek už docela dlouho po oslavě Nového roku, chtěla bych něco napsat.
Rok 2013 asi každému z nás přinesl něco nového. Něco smutného, zlého, strašného, ale přesto jako každý rok přinesl něco pěkného a dobrého. A právě k těmto okamžikům se vracíme jak už ve svých vzpomínkách, tak i prohlížením fotografií, či dalších předmětů, posloucháním písniček nejvíce známých tohoto roku. Vzpomínáme na ty pozitivní, ale i na ty negativní věci, které se nám staly a snažíme se z nich i poučit.
Ovšem nyní záčíná další kapitola našeho života, jak to někdo nazývá. Lidé si často dávají předsevzetí do Nového roku a někdo chce začít znovu od začátku. Musím se přiznat, že jsem se do tohoto okruhu lidí přidala. Když už chci s něčím novým začít a zlepšit si svůj život, tak podle mě je právě začátek roku ta nejlepší doba. Takže taky jsem si sestavila svůj "seznam přání", jak to nazývá kamarádka:

My New Year Resolutions:
- Drink more tea
- Drink water
- Eat healthy
- Get fitter
- Be better in school
- Read more books
- Limit drinking
- Stop procrastinate
- Be nicer
- Use [at least] mascara [try not to scare people]
- Learn English [or German]
- Meditate
- Be myself
- Be more active on my blog
- Spend lot of time with my friends and family
- Spend the biggest amount of energy to fulfill my dream...

Promiňtě že je v angličtině, ale mě se píše lépe..
Co čekáte od nového roku?
Taky jste si sestavili seznam předsevzetí?
Piště do komentářů.