Únor 2014

Výuka angličtiny (cizích jazyků)

10. února 2014 v 16:29 | Larry |  Tipy
Ahoj, jsou mnohé stránky, které radí jak se snadno a jednoduše naučit cizí jazyk, nyní vám chci říct, jak se učím/učila se anglicky já.
1) Škola
Nejvíce z cizího jazyka se asi člověk naučí ve škole, to je zřejmé, ale také záleží na učitelích. Když učitel nedbá na to, aby se žáci něco naučili a rozdává jedničky zadarmo, tak se toho asi moc nenaučí.
2) Učebnice pro samouky
Na trhu je řada učebnic, ze kterých se může učit anglicky každý, podle své úrovně. Nebo se také dá učit z učebnic ze školy, když jí učitel třeba moc nepoužívá.
3) Literatura
Na učení jsou dobré také knihy žánru podle výběru. Existují i knihy, které mají jednu stranu anglicky a druhou stranu v češtině, kterou si hodně čtenářů vychvaluje. Pokud tu není zájem o knihu, tak na internetu jsou kvanta článků v aj, třeba stačí i článek na wikipedii :D
4) Poslouchání písniček
Jen poslouchání písniček může pomoci se slovní zásobou (s gramatikou moc ne). Doporučuji stránku KaraokeTexty , kde u cizojazyčných písniček je napsaný i překlad.
5) Poslouchání rádia
Snaha porozumět mluvenému slovu např. v rádiu BBC.
6) Filmy a seriály
Metoda, kterou nikdo nesmí opomenout, pro začátečníky doporučuji film s českými titulky, později s anglickými titulky a nakonec i bez titulků. Zjišťovat si slovíčka a fráze je užitečné.
7) Mluvení/psaní s rodilým mluvčím
Doporučuje se dopisování s rodilými mluvčími, třeba i dětmi. Děti nemají tak rozsáhlou slovní zásobu, takže jim budete rozumět.
A nakonec na angličtinu ještě doporučuji stránku Help for English, kde si můžete podle své úrovně vybrat gramatiku, články, či procvičování.
Tak... vzhůru do toho a pamatujte na jedno: "Kolik jazyků umíš, tolikrát jsi člověkem." :)
Ilustrační obrázek z http://www.novinyprostor.cz/
Zdroj obrázku: novinyprostor.cz
Učíte se anglicky/jinému cizímu jazyku?
Máte ještě jiné tipy?
Piště do komentů.

Zdravý životní styl

9. února 2014 v 16:58 | Larry |  Tipy
Ahoj. Jak už jsem psala dříve, kde jsem vypisovala svá předsevzetí, zmínila jsem se především o zdravém jídle a cvičení. Nyní bych chtěla napsat, jak to vlastně plánuji udělat.
1) Především právě zlepšení jídelníčku
Co jíst: Celozrné pečivo, bílé maso (ryby, nebo drůbež), ovoce a zelenina, sušené ovoce, jogurty, müsli, ořechy, těstoviny a samozřejmě pití vody.
Co ne: Bílé pečivo, smažené jídlo, cukrovinky, majonéza, tučné maso, chipsy, jídlo z fastfoodů a také sladké limonády a alkohol.
2) Cvičení
Protahování, posilování, gymnastika, cokoli. Já třeba chodím cvičit minimálně 4x týdně cca na hodinu. Do cvičebního plánu patří např. skákání přes švihadlo, jízda na rotopedu, jiných přístrojích, posilování rukou na přístrojích (nevím jak se jmenujou), přitahování, dřepy, dřepy s výskokem atd. a teď jsme si s kamarádkou daly challenge: AB challenge a ARM challenge taky vyzkoušejte :)
3) Dostatek spánku
Absolutní minimum spánku je 6 hodin, optimální je 8 hodin.
4) Chůze
Denně by se mělo nachodit minimálně nějaké dva kilometry, dokonalé by to bylo někde v přírodě, ale to není vždy možné.
5) Konec závislostem
Alkohol, cigarety, či jiné drogy (např. i závislost na kávě) není dobrá na lifestyle.
Healthy food

Zdroj obrázku: repetestudio.cz
Jaký je váš životní styl?
Nebo se jej snažíte změnit?
Piště do komentářů.

Frozen (Ledové království)

8. února 2014 v 17:00 | Larry |  Recenze
Hi :)
Před nedávnem jsem shlédla americký animovaný film Frozen [2013] (česky: Ledové království). Je od tvůrců Tangled (Na vlásku) a je velice pěkný.
Abych stručně popsala děj: Anna, Elsa a jejich rodiče žijí na zámku Arendelle. Elsa má dar a zároveň prokletí, které neumí ovládat. Dokáže zmrazovat věci. Rodiče a poté ona sama dobrovolně se snaží dodržovat něco jako "karanténu", než dokáže ovládnout svou moc, což se jí nakonec stejně nepodaří. Jejich rodiče zemřou při bouři na moři a Elsa je korunována královnou. Anna se zasnoubí s Hansem, ale nedostanou Elsy požehnání. Anna začne Elsu obviňovat a vyptávat se, co jí vlastně udělala, že jí zavrhla a sebere jí rukavici. Elsa se neovládne a její tajemství se dozví celé království. Uteče a všude se rozšíří zima a sníh. Na špičce skály si z ledu postaví zámek, kde v samotě pobývá. Anna se vydá Elsu "zachránit" a přivést zpět do království jak ji, tak i léto. Anna po cestě potká "horského muže" Kristoffa a jeho soba Svena. Poté ještě potkají sněhuláka Olafa, který byl stvořen Elsou, který je k ní zavede. Jak to dopadne psát nebudu, na to se podívejte :D
Film má pár moc pěkných písní jako např. "Let it go" od Idiny Menzel a také od Demi Lovato.
Oficiální stránky filmu: http://movies.disney.com/frozen
Frozen
Plánujete se podívat/už jste viděli Frozen?
Líbí se vám?
Pište do komentů ;)

Zahájení ZOH v Sochi

7. února 2014 v 23:07 | Larry |  Popelnice
Dneska proběhlo zahájení zimních olympijských her 2014 a Rusku, v Sochi. Těchto olympijských her se účastní 88 zemí, z kterých některé mají i jednoho reprezentanta. Když jsem se dívala na zahajovací ceremoniál, divila jsem se, že Německo má tolik reprezentantů oblečených v pestrobarevných bundách. Pak přišla Kanada se svojí "armádou" a potom ještě USA s 230 členy.
Zahajovací ceremoniál obsahoval několik prvků, bohužel jsem viděla jen zlomek toho všeho. Každopádně musím uznat, že až na pár pokažených prvků (např. nerozevření jednoho z olympijských kruhů) měli Rusové moc hezky připravený program.
Do programu patřilo samozřejmě zažehnutí olympijského ohně Irinou Rodninovou a Vladislavem Treťjakem, následující ohromným ohňostrojem, který ozářil Sochi.
V naší české výpravě byla v roli vlajkonosce sjezdařka Šárka Strachová.
Další info a fotografie zde: http://oh.idnes.cz/zahajeni-olympijskych-her-v-soci-d4z-/zoh-dalsi-zpravy.aspx?c=A140207_163811_zoh-dalsi-zpravy_par
Já osobně se nejvíce těším na hokej a krasobruslení :)
Budete se dívat na ZOH?
Které sporty sledujete?
Pište do komentů :)