Výuka angličtiny (cizích jazyků)

10. února 2014 v 16:29 | Larry |  Tipy
Ahoj, jsou mnohé stránky, které radí jak se snadno a jednoduše naučit cizí jazyk, nyní vám chci říct, jak se učím/učila se anglicky já.
1) Škola
Nejvíce z cizího jazyka se asi člověk naučí ve škole, to je zřejmé, ale také záleží na učitelích. Když učitel nedbá na to, aby se žáci něco naučili a rozdává jedničky zadarmo, tak se toho asi moc nenaučí.
2) Učebnice pro samouky
Na trhu je řada učebnic, ze kterých se může učit anglicky každý, podle své úrovně. Nebo se také dá učit z učebnic ze školy, když jí učitel třeba moc nepoužívá.
3) Literatura
Na učení jsou dobré také knihy žánru podle výběru. Existují i knihy, které mají jednu stranu anglicky a druhou stranu v češtině, kterou si hodně čtenářů vychvaluje. Pokud tu není zájem o knihu, tak na internetu jsou kvanta článků v aj, třeba stačí i článek na wikipedii :D
4) Poslouchání písniček
Jen poslouchání písniček může pomoci se slovní zásobou (s gramatikou moc ne). Doporučuji stránku KaraokeTexty , kde u cizojazyčných písniček je napsaný i překlad.
5) Poslouchání rádia
Snaha porozumět mluvenému slovu např. v rádiu BBC.
6) Filmy a seriály
Metoda, kterou nikdo nesmí opomenout, pro začátečníky doporučuji film s českými titulky, později s anglickými titulky a nakonec i bez titulků. Zjišťovat si slovíčka a fráze je užitečné.
7) Mluvení/psaní s rodilým mluvčím
Doporučuje se dopisování s rodilými mluvčími, třeba i dětmi. Děti nemají tak rozsáhlou slovní zásobu, takže jim budete rozumět.
A nakonec na angličtinu ještě doporučuji stránku Help for English, kde si můžete podle své úrovně vybrat gramatiku, články, či procvičování.
Tak... vzhůru do toho a pamatujte na jedno: "Kolik jazyků umíš, tolikrát jsi člověkem." :)
Ilustrační obrázek z http://www.novinyprostor.cz/
Zdroj obrázku: novinyprostor.cz
Učíte se anglicky/jinému cizímu jazyku?
Máte ještě jiné tipy?
Piště do komentů.
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Komentáře

1 Sayuri Sayuri | E-mail | Web | 26. února 2014 v 16:16 | Reagovat

Anglicky se učím, ale moc dobře mi nejde :) Spíše si něco přeložím, než -li tak mluvit

2 Radim Radim | Dnes v 7:14 | Reagovat

Dobrý den,

nemáte náhodou někdo zkušenosti s https://vsekolemcestovani.cz/radynacestu/nase-zkusenosti-s-easylingo-recenze/ ? Děkuji moc.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama