Březen 2014

Lapač snů

23. března 2014 v 19:41 | Larry |  Témata týdne
Docela dobře si pamatuji okamžik, kdy jsme přijeli ze školního výletu a já s nadšením čekala před vrátkama našeho domu po zazvonění čekala, až mi mamka otevře dveře. V ruce jsem držela růžový (teď vážně nechápu výběr barvy) lapač snů, který jsem si na akci koupila. Už ani nevím proč, ale předtím se mi hrozně líbil. Když mi mamka otevřela, přišla poměrně očekávaná reakce. "Co to je? Proč sis koupila lapač snů? Kdybys mi řekla, tak ti ho koupím 2x levněji u nás." atd. Když to vzdala, tak jsme vymýšlely místo, kam ho pověsit. Samozřejmě si našel místo nad postelí, zaseklý o mou poličku. Bohužel funkce lapače snů moc nefungovala a já ho nakonec měla spíš jako dekoraci. Takže vlastně na odpuzování zlých snů tímto předmětem opravdu nevěřím :)
Lapač snů
Zdroj obrázku: deviantart.net

Fotky 0.1

13. března 2014 v 19:34 | Larry |  Fotky
Ahoj, vyfotila jsem pár okamžiků, které bych chtěla sdílet. Jsou to fotky z mobilu, takže nejsou zrovna nejlepší kvality. Také nejsou upravované, protože to opravdu neumím. Fotky jsou buď z Prahy, Žebráku, nebo z domova.

Ohlušující ticho

12. března 2014 v 20:01 | Larry |  Témata týdne
Ohlušující ticho je takový těžko představitelný výraz. Mě samotné dlouho trvalo, než mě napadlo, co by se tím dalo vlastně říci.
Lidé mají kolem sebe zvuky pořád. Sebe sama, jiné lidi, dopravní prostředky, televizi, či rádio, počítač, mazlíčky,světlo atd. Takových zdrojů je spousta. Proto nejsme zvyklí trávit delší dobu v tichu. A takové úplné ticho může vlastně nastat asi hodně málo často. Ale když už náhodou je člověk právě v takovém tichu, může to v něm vyvolat zdání, že vlastně možná nic neslyší. V tom okamžiku vlastně nedýchá, nehýbe se a poslouchá to ticho.
Co si představíte pod pojmem "Ohlušující ticho"?
Pište do komentářů.