Originalita neroste na stromech

27. června 2014 v 23:37 | Larry |  Témata týdne
EN: Original - Relating to the origin or beginning; preceding all others. (-Wictionary)
CZ: Originál - Vztahující se k původu nebo začátku; předcházející všechny ostatní. (-Wikislovník)
Název tématu týdne už odkryl pravdu o originalitě. Není lehké být originální. Např. co se týče nápadů, berme v potaz, že na Zemi žije něco přes 7 miliard lidí. Lidí, kteří "fungují" na stejné bázi, jako všichni ostatní. Proto když přijdeme s nějakým nápadem, který si myslíme, že je naprosto originální, tak se často stává, že prostě už to někdo vymyslel za vás. I přesto se ale nikdy nesmíme přestat snažit vymýšlet nové věci, nebo vylepšení těch starých. Protože bez toho bychom zůstali na jednom bodě vývoje jak techniky, tak i medicíny, nebo i pochopení vesmíru, či smyslu života. Protože vždycky tu někde musí ten originál být. Někde se začít musí.
Někdo bere originalitu jako schopnost vyčnívat z davu. Nebýt součástí nudného davu, který zastiňuje jednotlivce. Ale ne vždy je originalita správné řešení. Záleží na tom, jakým způsobem je člověk originální (či vyčnívající z davu). Někteří lidé vyčnívají už třeba kvůli svým nezdolatelným argumentům, chováním k jiným lidem, názory, obrovským egem (což velice často dávají krutě najevo svému okolí), ale i vzhledem, či způsobem oblékání. Ale i když je člověk originální, stojí mu to za to? Dát přednost svým negativním vlastnostem, které mu zaručují originalitu, před přátelstvím? Některým lidem to za to bohužel stojí a svým chováním otravují skupinu lidí kolem něj (rodina, spolužáci, kolegové). Nebo je lidé často pomlouvají (což dělají i obyčejně, protože lidi jsou prostě lidi). Pomlouvaný je sice středem pozornosti, ale může to být (a ve většině případech to i je) ve špatném světle.
S touto situací ale nemůžeme nic dělat. Můžeme jen čekat a přihlížet. Protože takoví lidé se nezmění a starého psa novým kouskům nenaučíš.
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Komentáře

1 Sarinka Sarinka | Web | 28. června 2014 v 10:43 | Reagovat

Pekne napísané :)

2 Larry Larry | Web | 28. června 2014 v 14:26 | Reagovat

Děkuji :)

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama