Teorie chaosu v praxi, aneb Smrtící chaos

6. června 2014 v 20:55 | Larry |  Recenze
Matt Dickinson napsal skvělou knihu Smrtící chaos (Mortal chaos) o teorii chaosu. Různými příběhy ukazuje, jak jsou všichni propojeni, i když mohou být od sebe několik set mil daleko. Velice poutavá kniha, která vás jednoduše nenechá přestat číst. Celý příběh zabírá 292 stran a 189 kapitol, přičemž většina kapitol zabere stránku, maximálně dvě. Krátké kapitoly jsou důsledkem "přeskakování" mezi jednotlivými charaktery. V popisku na zadní straně obálky stojí: "Stačilo jedno mávnutí motýlích křídel. Jedno mávnutí, které změní životy. Jedno mávnutí, které ukončí životy." Čímž chce autoe zjevně naznačit, že i ta nejmenší drobnost může ovlivnit hromadu věcí. U nás v Česku zatím vyšla jen první kniha, která se dá sehnat cca za 200Kč. V angličtině jsou však i knihy "Deep oblivion" a "Speed freaks".
Keiron se v Británii připravuje na dostih s klisnou Mazarine Town, když se jí kůň splaší. Mezitím mladá japonská horolezkyně se snaží dostat na nejvyšší bod na Zemi. Will se uleje s Jamiem ze školy a jdou lovit. Pilotka Tina se snaží stihnout svůj let. Bakili v Africe se pronásledován hladem, strachem a skupinou dokumentaristů. Ve Washingtonu se Shelton snaží zlikvidovat svou bývalou manželku a dva syny.
Tyto příběhy spojí jeden osud. Jedno mávnutí motýlích křídel. Kniha je nepředvídatelná a hezky napsaná a já všem doporučuji si ji přečíst. :)
Mortal chaosZdroj obrázku: wordpress.com
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama