Vesnice Sparks

19. července 2014 v 0:25 | Larry |  Recenze
The People of Sparks je druhý díl z edice "Knihy Emberu" ("Books of Ember"). Jedná se o post-apokalyptickou novelu od autorky Jeanne DuPrau.
Zdroj obrázku: wikipedia.com
Stručný obsah (může obsahovat spoiler, bohužel jsem to četla od druhého dílu, v co nejkratší době snad přečtu i ostatní):
Čtyři stovky Emberských lidí je zachráněno ze zanikajícího podzemního města Ember. Doon a Lina našli cestu ven a objevili nový svět, o kterém nikdo z nich neměl ani zdání. Po třech dnech cesty najdou malou vesnici Sparks, jejíž obyvatelé neradi souhlasili, že poskytnou lidem z Emberu útočistě ve starém a zničeném hotelu Maják nedaleko vesnice po dobu 6 měsíců a budou je učit. Jenže "jeskynní lidé"(později takto nazýváni obyvateli Sparksu) jsou nešikovní a spouště věcem nerozumí, protože je vůbec neznají. Mezi dvěmi skupinami však je veliké napětí a začínají se navzájem nenávidět.
Jak to dopadne si přečtěte :P pokud ne v knize, tak na wikipedii.
Knihu mohu zase jen doporučit, protože není dlouhá, je psána v Er-formě, většinou zaměřena na Doona a Linu. Asi by ale bylo lepší přečíst nejdřív 1. díl :D (jenom já musím začínat od druhého). Enjoy
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama