Vliv

6. července 2014 v 8:03 | Larry |  Témata týdne
Je spousta aspektů, které na nás působí. Pokusím se je vyjmenovat: počasí, bakterie, vztahy, sociální stránky, nějaké události, "lídr", možná i člen, nějaké skupiny lidí, do které se členíte, politici, blogeři, spisovatelé, rádio a televize. Pochybuji, že jsem napsala všechny, to určitě ne. Ale zato nepochybuji ani o jedné.
Počasí - je hezky a máme dobrou náladu, je hnusně a dobrá nálada si vezme plášť neviditelnosti. Bakterie - když jste nemocní, asi vám zrovna do tance není (pokud se neulejete ze čtvrtletky z matiky). Někteří přátelé rádi rozdávají "rady k nezaplacení", pak sice záleží na nás, jak si s daným problémem poradíme, ale i tyto rady nás ovlivňují. Různé skupiny nás někdy nutí dělat věci, které dělat nechceme a sami bychom je nikdy neudělali, ale uděláme je, jenom abychom zapadli a byli další ovečky ve stádě.
Ovečky jsou i lidé neustále sledující televizi. Jednou jsem slyšela, či četla, takové moudro. Že filmy a seriály (hlavně sitcomy) ovlivňují mysl člověka zvláštním způsobem. Když lidé v seriálu jsou chudí, rozvedení a neustále mají problémy, tak že si sledující ovečka na gauči pytlíkem ochucených chipsů myslí, že takhle to má být. Že má být chudá, rozvést se a všecko, jenom proto, že je to v nějakém seriálu, který není z normálního života. [Teď mě napadá otázka co je normální? O tom se rozepíšu jindy.] Pochybuji, že to tak je a doufám, že lidé nejsou tak hloupí. I když bych pochopila, kdyby někdo viděl všechny díly "Ordinace v růžové zahradě" a měl by z toho psychickou vadu. Nevím, kolik dílů tahleta nesmyslná sága hádek, rozvodů, problémů a skalpelů má, a je mi to docela úplně jedno. Ale nechápu, jak se na to někteří mohou dívat a mít ještě nějaký zlomek mozku zdravý.
Když přeskočím tyhle programy, máme tu ještě zprávy. Hlavní zprávy - vím, kde hořelo, kde se pohybuje vrah, či jaká dálnice je uzavřena - poměrně užitečné informace. Počasí - jo, okay, vím, jak bude zítra (škoda, že to jsou často žvásty). Sport - skvělý vědět jak dopadl nějaký zápas. Zprávy o celebritách - jo, jistě, vždycky mě strašně moc zajímalo, s kým teď chodí nějaký herec, s kterým jsem nikdy neviděla jediný film a už vůbec netuším kdo je ta jeho nová girlfriendka. Taky mě vždycky zajímala módní policie, a který model od kterého návrháře které celebritě naprosto nesluší. Nebo že Miley Citrus umyla jazykem objektiv další kamery. [Pro lidi s delším vedením - to byla ironie neboli sarkasmus.] Nepotřebuju vědět NIC o jejich životě. Akorát je pronásleduje stádečko paparazi, které pak celebrita samou zlobou, že nemůže mít ani špetku soukromí, napadne a vznikne: to-nevadí-hlavně-že-máme-co-publikovat. Publikujte si, pár (bohužel asi hodně) zvědavých a drbovyhledávajících oveček si to určitě rádo přečte. Kdyby lidé nebyli ovce a měli by vlastní názory, tak jsme se mohli vyhnout druhé světové válce. Protože A. Hitler byl mistrný řečník a posluchači mu přímo zobali z ruky. A zase vznikly dva tábory. Lidé proti režimu a ti, co nacismus podporují, nic víc...

Došla mi slova. Toto je pouze můj názor, nemusíte mu věřit, nevnucuji vám ho. Nebuďte ovečky a udělejte si názor vlastní. Kritika vítána. Pište svoje názory do komentářů prosím, jsme svobodný stát.
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Komentáře

1 hagridihratkysestiflercimcapem hagridihratkysestiflercimcapem | Web | 6. července 2014 v 14:53 | Reagovat

Zajímavý názor :)

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama