Divergent

16. srpna 2014 v 23:37 | Larry |  Recenze
Divergent, Insurgent (Rezistence), Allegiant (Aliance) jsou knihy napsané americkou spisovatelkou - Veronica Roth. Jde o post-apokalyptickou novelu, jejíž děj se odehrává převážně v Chicagu.
Kniha se píše v ich-formě z pohledu Tris (v 1. a 2. díle) a oproti jiným knihám je jakoby v přítomném čase, což mi přišlo velice nezvyklé a zvláštní, ačkoli jsem si na to velice rychle zvykla. Nevím, jak je to možné, ale tyto knihy ve mě pokaždé probuzovaly emoce a naprosto mě pohltily, že jsem v nich mohla být utopená celé dny. (To by mi samozřejmě hráblo a mám na práci i jiný věci, takže to samosebou nedělám, spíš čtu v noci.) A těď trochu k ději.
Popíšu pouze začátek první knihy. Chicago žije v režimu frakcí. Lidé se řadí do pěti frakcí (Odevzdanosti, Sečtělosti, Upřímnosti, Mírumilovnosti a Neohroženosti) a nebo mezi odpadlíky. Tris a jejího bratra Caleba čeká Den Volby, jemuž předchází testy. Tris se dozví, že je Divergentní, ale nesmí o tom s nikým mluvit. Při Dnu Volby se ona i Caleb rozhodnou svou rodinu opustit a zvolit si jiné frakce. Tris potřísnila krví žhavé uhlíky vyznačující Neohrožené. Když se dostanou na základnu a poznají své instruktory, zjistí, že z nováčků jich zůstane pouhých 10 a musí si své místo mezi Neohroženými vybojovat. Tris v nové frakci pozná spoustu přátel, ale i nepřátel. Jak to dopadne si přečtěte, nebo se koukněte na film. Ten jsem ještě neviděla. Viděla jsem pouze pár snímků, které vypadaly slibně, tak uvidíme.
Trilogie se mi velice líbila. Nejlepší byl samozřejmě 1. díl, ale všechny stály za to. Doporučuji přečíst a určitě nejsem sama.
Pro zájemce, na internetu se nachází velký počet kvízů, co by jste byli za frakci. Jsou skvělé ale hlavně doporučuji tenhle. Ukáže více možností. Podle testu jsem Divergentní a mám předpoklady hlavně pro Neohrožené a Sečtělé. Jak jste na tom vy?


Zdroj: inbtweenthoughts.blogspot.com
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Komentáře

1 HockeyGirl HockeyGirl | E-mail | Web | 14. února 2015 v 22:54 | Reagovat

Četla jsem první díl knížky a viděla jsem film. Teď čtu druhý díl a jsem zvědavá na film. Mě se to zatím líbí / líbilo, jen je to občas nuda, ale četla jsem i horší knížky :)

2 Larry Larry | Web | 14. února 2015 v 23:00 | Reagovat

Mě se film moc nelíbil, protože se hodně lišil no.. I když, kdybych to neměla s knihou spojené, tak nebyl špatný. Ale trailer na druhý díl mě doslova vyděsil a já měla v ten okamžik tušení, že jsem asi četla jinou knihu, než autoři filmu :D

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama