Září 2014

Intr - pro a proti

28. září 2014 v 14:16 | Larry |  Mé úvahy/názory
Jak jste si asi mohli všimnout, začal nový školní rok (okay, už před necelým měsícem) a já bych vám chtěla přiblížit, zda-li je lepší do školy dojíždět, nebo být na intru.

Klady (+)
Ušetříte určitě čas, který byste promrhali dojížděním
Máte zajištěné stravování
Spolubydlící, se kterými můžete trávit čas
Když máte štěstí, jsou to zároveň i spolužačky, takže si můžete vypomáhat se školou
Zájmové kroužky
Knihovna, tisk, kopírování
Naučíte se samostatnosti a zodpovědnosti
Rodiče jsou daleko a nehlídají vás
Filmové večery
Ve větších městech (jako je Praha) jsou možnosti jako nákupní centra...

Zápory (-)
Musíte uklízet
Doby výdeje stravy se nutně nemusí shodovat s volnými hodinami ve škole
Stanovená studijní doba
Málo styku s rodinnými příslušníky (obvzlášť, když někteří z nich pracují o víkendu od rána do večera)
Špatný kontakt s přáteli z domova
Málo činností, které můžete dělat doma
Málo klidných chvil

Většina těchto věcí záleží samozřejmě na tom, kde jste ubytovaní a co daný intr nabízí.

Učím se žít

26. září 2014 v 20:20 | Larry |  Témata týdne
Učím se žít, učíme se žít. Vždycky to tak bylo a vždycky to tak bude. Učíme se celý náš život. Učíme se z vlastních, ale i cizích chyb. Někteří lidé hledají smysl života. Proč jsou vlastně tady a co je jejich cílem? Neptejte se. Nehledejte odpovědi na to, co je vaším cílem. Vytvořte si vlastní cíl. Stanovte si, co si vy přejete dokázat. Ne to, co od vás vyžaduje společnost.
"Gonna grow up, be someone. Draw a map, find a path, take a breath and RUN."
Nestačí mít cíl a každý den si říkat, že se k němu nikdy nevyhrabu. Musí být nějaký plán, nějaké záchytné body. Musíte vydržet, nespadnout, nepřestat, VYTRVAT. Když na své cestě zakopnete, rychle se postavte a pokračujte.
Mám jednu takovou teorii: Pain is a gift. It shows you that you are still alive. Pain tests your will. It can discourage you, but you have to go on to reach your goal whatever it takes. Pain is good and you must remember: "No pain, no gain."
Někdy prostě musíme ustát něco zlého, abysme docílili svého. Přetrpět tu palčivou bolest, protože na konci cesty čeká sladká odměna.
"When you've been fighting for it all your life
You've been working every day and night
That's a how a superhero learns to fly
Every day, every hour
Turn the pain into power."
- The Script (Superhero)

Za hranicí reality

5. září 2014 v 22:52 | Larry |  Témata týdne
Pro změnu mi dává trochu zabrat přijít na to, jak by se toto téma dalo vlastně pochopit. První co mě napadlo byly opět knihy, ale o těch už jsem psala v článku Originalita, čtení a další kritika. Je pravda, že děj v knihách není reálný a vlastně je za hranicí. Vlastně je to únik z našeho světa. Myslím, že nejsem jediná, kdo se chce prostě někam ztratit, alespoň na chvíli. Na nějaké jiné místo nepronásledováni břemeny z tohoto života. Myslím, že každý z nás se jednou za čas přistihne "Dreamin' about the things that we could be." Upravujeme si realitu. Přemýšlíme jaké by to bylo kdyby se něco stalo, nebo jestli jsme se v dané chvíli rozhodli správně. Jestli bychom tu vůbec ještě byli, kdyby někde míle od nás motýl máchnul křídly (teorie chaosu). Nebo něco typu: "Až dostuduji střední, tak půjdu na vejšku a pak budu pracovat *tam a tam* jako *to a to*." Kéž by se toto fantazírování proměnilo v realitu, ale ne. Pro to musí člověk něco udělat. Chce to mít pevný cíl a k tomu v dárkovém balení i pořádně obrněnou vůli. Nevím jak vy, ale jak už jsem jednou zmiňovala, já si musím na pevné vůli ještě máknout.
zdroj obrázku: weheartit.com