Listopad 2014

Můj první "krásný" blogísek

16. listopadu 2014 v 22:05 | Larry |  Témata týdne
Upřímně řečeno, na svůj první blog si ani moc nepamatuji. Proč? Je to už docela dávno. Přála bych si abych ho nikdy nezaložila a jsem ráda, že jsem si vzpomněla na heslo a mohla ho smazat. Proč? Protože byl stupidní, nespisovný a o tématu, který bych hodila z okna. Nevím, možná znáte hru BellaSara (dále jen BS). Je to hra s koníčkama v prohlížeči, přičemž to bylo i několik sběratelských edicí kartiček kupovaných po balíčkách např. v trafice. (Kdyby je náhodou někdo chtěl, ještě je někde mám.) O tomhle tématu se dal (bohužel) napsat celý blog. I když články byly vesměs trapné, krátké, stupidní, nebo obsahovaly nějaký ten obrázek, sem tam nějakou fotomontáž (samozřejmě nepovedenou) a záhlaví blogu většinou zdobily obrázky tzv. "koní blogu", což byla ta úplně největši blbina na světě, protože každý blog o BS měl své vlastní koně blogu z edice BS a takového koně nemohl mít nikdo jiný. Samozřejmě probíhaly rady hádek o to, kdo kterého koně bude mít a takové nesmysly, prostě skočit z okna by nepomohlo. Takže moje první blogerské krůčky za chvíli budou navždy zapomenuty (doufám) a musím říct, že jsem ráda, že jsem přestala jsem takovýto blog už dávno vést a posléze ho i smazala. Neříkám, že tenhle blog je nějaký dobrý, ale věřte mi, mohlo by to být i horší.

"Já si chemiky představoval jinak"

16. listopadu 2014 v 21:49 | Larry |  Mé úvahy/názory
Jo.. takže bych asi taky jednou za čas měla přidat nějaký ten příspěvek.
Dobře. Takže bych ráda mluvila o předsudcích, hlavně co se týče školy a oborů etc.
Jednoho krásného dne jsme byly s kámoškou na jedné akci co se týče běhání. Samozřejmě sportovně oblečené kvůli plánovanému výběhu s velkými pánskými zelenými tričky s nápisem Unipetrol, které jsme ukořistily na vědeckém jarmarku. Na místě si toho pár lidí všimlo a já jsem dodala něco ve smyslu: "To víte, my jsme chemici." (nebo spíš možná budem) a musela jsem se ironicky zasmát, když jsem uslyšela odpověď "Aha, já si chemiky představoval jinak."
Nevím proč, nevím jak si představují chemiky. Asi jako šílené vědce v pláštíkách, jak lítají po laborce plný skla s nádherně barevnýma roztokama, přelévají něco z jedné zkumavky do druhé a čekají, jestli to vybuchne nebo ne. Nebo naprosto sportovně (nebo i jinak) neaktivní šprty. Nebo taky nějak takhle:
Zdroj: stockphotos.cz
Hahaha, fun, ale to fakt jako ne.
Ale chemie není jediné, co je takhle předsuzováno. Hodně gympláků si stěžuje na to, že je každý vidí jako odpad šprťáckej. Že jsou moc chytrý na to, aby se s nimi normální smrtelnící bavili. Ještě by je nakazili, že jo. Proč tohle někteří lidé říkaji, když na to nemají sebemenší právo? Co já znám lidi z gymplu, šli tam většinou z těchto důvodů: měli jasně vybraný obor na vysoké škole, kam se chodí z gymplu NEBO neměli vybraný obor, chtěli na vysokou školu a chtěli ještě 4 roky na rozmyšlení kam půjdou NEBO chtějí všeobecné vzdělání NEBO další důvody, teď mě už nic nenapadá. Nicméně takových těch přílišných nadšenců do učení tam moc není, a i když je, tak no a co? Když je to baví a jde jim to, proč je nenechat? Vždyť na tom není nic špatného.
Když jde někdo na učňák tak je to zase "Hm, šel na učňák, protože je moc blbej na střední." Hm, udělal asi jednu z téch lepších variant. Protože když víte, že vám učení moc nejde, tak můžete jít na učňák, dostanete výuční list a kdyby byl zájem, tak se kdykoliv může dodělat i ta maturita. Ale když jde člověk na střední a neudělá maturu, tak má prakticky 4 roky v háji a může začít zase od nuly.

Každý má právo na volbu a pokaždé k ní vedou nějaké důvody. Někdo prostě řekne "Já chci být chemik.", "Já jdu na gympl.", "Já budu kadeřník." tak ať. Vždy se najde někdo kdo si řekne "Hm, chemici jsou šílený, gympláci jsou šprti a kadeřníci jsou gayové nebo drbny." Myslím, že takoví lidé jen hloupě škatulkují a soudí jen podle něčeho, co slyšeli od ostatních lidí řetězovou reakcí. Věří jen tomu, čemu věřit chtějí a koukají se na situaci pouze z jednoho pohledu. A to z pohledu nezúčastněné osoby.