Prosinec 2014

Všechny vás nenávidím!

10. prosince 2014 v 15:16 | Larry |  Témata týdne
Je tu spousta věcí, co ve mě křičí, ale nikdo to (naštěstí) neslyší. Říct učiteli, že má debilní zbůsob výuky a na hodinách akorát ztrácíme čas. Spolužákovi, že je úplně vypatlanej. Partičce jdoucí přede mnou na chodníku, že větší šneky jsem ještě jakživa neviděla. Nejmenovanému prezidentovi, at si sebere svůj půltucet brad a zmizí z našich životů. A takhle bych mohla dál a dál pokračovat. Bohužel to nikam nevede. Ovšem cíle to nemá, ani kdybych to na danou osobu zařvala, protože oni jsou ti geniální a nikdo jiný nemá pravdu. Jsou nenapravitelní a názory ostatních je nezajímají. Nebo rozhodně ne můj názor...
Pak jsou tu ještě mé soukromé věci, o kterých se nikdomu nesvěřuju, protože je to prostě moje věc a moje vzpomínky a nejde o to, že bych se o ně nechtěla podělit, ale spíš o to, že nechci ostatní zatěžovat, či odhalit nějakou mojí slabinu, která by mohla posléze být obrácená proti mě. Takové věci samozřejmě nemohu napsat ani sem, tak se omlouvám, ale tímto končím.

Jsou tu zase Vánoce

10. prosince 2014 v 14:53 | Larry |  Mé úvahy/názory
Minulým rokem jsem psala spíše o zimě jako takové a o sněhu. Dnes bych chtěla článek specifikovat spíš na svátky v tuto dobu oslavovaný a to jsou Vánoce. Někdo si Vánoce neskutečně užívá a už začátkem ledna se těší na další Vánoce, někdo takovéto svátky nenávidí a kdyby to šlo, tak je vyškrtne z kalendáře, pak jsou tu lidé - jako já - co mají Vánoce rádi, ale jen částečně.
Co mám na Vánocích ráda?
Jako každý student samozřejmě řeknu že prázdniny. Je skvělý mít několik týdnů volna a ještě když to tenhle rok vychází tak hezky...
Vánoční výzdobu domu - adventní věnec (v našem případě talíř), osvětlení, stromky, betlémy, svíčky, DIY dekorace etc. Je pěkné mít na jednotlivé svátky vyzdobený dům (i na Velikonoce nebo Halloween).
Samozřejmě je příjemné chladno a když se poštěstí tak i sníh, jsou zmrzlé rybníky, na kterých se dá bruslit (to patří teda spíš k zimě než k Vánocům no... nevadí).
Koledy! Já se přiznám, že si je zpívám celoročně. Jsou docela hezké a hlavně chytlavé, že pak lidem už lezou krkem. Ovšem mě se líbí koledy třeba anglické nebo takové ty tradiční, ale nemohu vystát muziku s vánoční tématikou na rádiu Blaník.
Jídlo. Nejsem si jistá, zda-li by se to hodilo dát do kladů nebo do záporů. Já se přiznám, že zbožňuji bramborový salát, takže se na něj vždycky těším nejvíce. A z cukroví mám ráda hlavně to s marmeládou. Ale je to peklo. Člověk si přijde, že se užere k smrti. Když ale to je tak těžký, když je to tak dobrý! A když se člověk necpe z vlastní dobré špatné vůle, tak to do něj cpou ti ostatní. Začarovaný šestiúhelník.
Hlavní smysl Vánoc - podle mě je to právě strávení příjemných chvil s rodinou. Sledování Vánočních pohádek a filmů o Santovi, žraní (viz. předchozí bod), smích, zpívání, posezení u stromečku a vedení konverzací. Jo, to je fajn. Nevím, jak ostatní, ale já mám svou rodinu ráda a baví mě s nimi trávit čas - obvzláště ten vánoční.
Co mi přijde o Vánocích nejkouzelnější? Procházka. Procházka naší malou vesnicí prosvícenou řetězy malých barevných žároviček pověšených na balkónech, stromech či oknech. Sněží a do tváří příjemně štípe studený noční vzduch. Na nebi jsou krásně vidět hvězdy, které si představuji spojené do svých vlastních souhvězdí. Od pusy mi jde sražený vzduch a za sebou zanechávám mělké stopy ve vrstvě sněhu napadaného na silnici. Sundavám rukavice a ze sněhu shrábnutého z auta vytvářím malou sněhovou kouli, která se při hodu na dopravní značku rozpadá na menší kousíčky sněhu.
Jsem se trochu rozvášnila. Někteří by řekli: Zapomněla přece zmínit dárky! Já říkám: Nezapomněla, já je prostě nechtěla zmínit. Proč? Protože dárky nemám ráda. Proč? Protože lidi kupují zbytečnosti za vysokou sumu peněz a když vám ho pak dají, tak musíte předstírat, jak moc se vám líbí. Chápu, že malým dětem se dávají hračky, plyšáci, etc. (No, v dnešní době to jsou spíš smartphony). Ale když už z toho vyrostou, tak bych dárky zrušila. Třeba jít před/po Štědrém dnu do obchodního centra a nechat si koupit něco, co chci, nebo potřebuji, to myslím, že by bylo poměrně racionální řešení. Ale když se procházíte po přeplněném nákupáku, všude vidíte "úžasné" slevy, zmatkující a stresující se lidi, kteří ještě nekoupili nic svému domácímu mazlíčkovi a cítí se provinile, tak je mi zle. A myslím, že o tomhle určitě Vánoce nejsou.
Vánoce
Zdroj obrázku: www.obrazkyanimace.cz
Konec.