Jsou tu zase Vánoce

10. prosince 2014 v 14:53 | Larry |  Mé úvahy/názory
Minulým rokem jsem psala spíše o zimě jako takové a o sněhu. Dnes bych chtěla článek specifikovat spíš na svátky v tuto dobu oslavovaný a to jsou Vánoce. Někdo si Vánoce neskutečně užívá a už začátkem ledna se těší na další Vánoce, někdo takovéto svátky nenávidí a kdyby to šlo, tak je vyškrtne z kalendáře, pak jsou tu lidé - jako já - co mají Vánoce rádi, ale jen částečně.
Co mám na Vánocích ráda?
Jako každý student samozřejmě řeknu že prázdniny. Je skvělý mít několik týdnů volna a ještě když to tenhle rok vychází tak hezky...
Vánoční výzdobu domu - adventní věnec (v našem případě talíř), osvětlení, stromky, betlémy, svíčky, DIY dekorace etc. Je pěkné mít na jednotlivé svátky vyzdobený dům (i na Velikonoce nebo Halloween).
Samozřejmě je příjemné chladno a když se poštěstí tak i sníh, jsou zmrzlé rybníky, na kterých se dá bruslit (to patří teda spíš k zimě než k Vánocům no... nevadí).
Koledy! Já se přiznám, že si je zpívám celoročně. Jsou docela hezké a hlavně chytlavé, že pak lidem už lezou krkem. Ovšem mě se líbí koledy třeba anglické nebo takové ty tradiční, ale nemohu vystát muziku s vánoční tématikou na rádiu Blaník.
Jídlo. Nejsem si jistá, zda-li by se to hodilo dát do kladů nebo do záporů. Já se přiznám, že zbožňuji bramborový salát, takže se na něj vždycky těším nejvíce. A z cukroví mám ráda hlavně to s marmeládou. Ale je to peklo. Člověk si přijde, že se užere k smrti. Když ale to je tak těžký, když je to tak dobrý! A když se člověk necpe z vlastní dobré špatné vůle, tak to do něj cpou ti ostatní. Začarovaný šestiúhelník.
Hlavní smysl Vánoc - podle mě je to právě strávení příjemných chvil s rodinou. Sledování Vánočních pohádek a filmů o Santovi, žraní (viz. předchozí bod), smích, zpívání, posezení u stromečku a vedení konverzací. Jo, to je fajn. Nevím, jak ostatní, ale já mám svou rodinu ráda a baví mě s nimi trávit čas - obvzláště ten vánoční.
Co mi přijde o Vánocích nejkouzelnější? Procházka. Procházka naší malou vesnicí prosvícenou řetězy malých barevných žároviček pověšených na balkónech, stromech či oknech. Sněží a do tváří příjemně štípe studený noční vzduch. Na nebi jsou krásně vidět hvězdy, které si představuji spojené do svých vlastních souhvězdí. Od pusy mi jde sražený vzduch a za sebou zanechávám mělké stopy ve vrstvě sněhu napadaného na silnici. Sundavám rukavice a ze sněhu shrábnutého z auta vytvářím malou sněhovou kouli, která se při hodu na dopravní značku rozpadá na menší kousíčky sněhu.
Jsem se trochu rozvášnila. Někteří by řekli: Zapomněla přece zmínit dárky! Já říkám: Nezapomněla, já je prostě nechtěla zmínit. Proč? Protože dárky nemám ráda. Proč? Protože lidi kupují zbytečnosti za vysokou sumu peněz a když vám ho pak dají, tak musíte předstírat, jak moc se vám líbí. Chápu, že malým dětem se dávají hračky, plyšáci, etc. (No, v dnešní době to jsou spíš smartphony). Ale když už z toho vyrostou, tak bych dárky zrušila. Třeba jít před/po Štědrém dnu do obchodního centra a nechat si koupit něco, co chci, nebo potřebuji, to myslím, že by bylo poměrně racionální řešení. Ale když se procházíte po přeplněném nákupáku, všude vidíte "úžasné" slevy, zmatkující a stresující se lidi, kteří ještě nekoupili nic svému domácímu mazlíčkovi a cítí se provinile, tak je mi zle. A myslím, že o tomhle určitě Vánoce nejsou.
Vánoce
Zdroj obrázku: www.obrazkyanimace.cz
Konec.
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama