Leden 2015

Bylo by všecko lepší?

14. ledna 2015 v 16:38 | Larry |  Témata týdne
Co by se stalo, kdyby jsme se ocitli na tomto širém světě opět bez možnosti se připojit na internetovou síť? Bylo by všechno lepší, nebo by to byla naše zkáza? Život by se vrátil do starých kolejí. Ale nebyl by to přece jenom takový šok. Přece jenom internet není tak potřebný. Myslím, že jeho ztráta by nás určitě poznamenala méně, než ztráta elektriky, protože co dneska už není na elektriku, že ano?
K čemu se využívá internet nejvíce? Myslím, že především k hledání informací. Tak co by se stalo? Lidé by začali chodit do knihoven, to by zase tak moc neuškodilo. Co dál? Samozřejmě sociální stránky, alespoň by lidé vystrčili nos z baráku a neustále by nekoukali do telefonu. I když SMS zprávy by jim pořád zůstaly. Pak jsou tu online hry. To by si někdo mohl zahrát buď offline, nebo s kamarádem hru pro dva, to taky není problém. (Nejen) školní systémy jako třeba bakaláři a obědy by se daly krásně nahradit "žákovskou knížkou". Všechno by se zase začalo papírovat. To je sice škoda našich lesů, ale to už by bylo pouhé procento, vzhledem k tomu, kolik musíme mít sešitů třeba na zápisy.
Také by se určitě začaly posílat dopisy větší mírou. A objednávalo by se jenom z letáků a chodilo by se do kamenných obchodů a místo online blogů by si všichni zapisovali do svých deníků, etc.
Nezní to zas tak špatně, možná pro mě ne. Já na internetu zase tolik času nestrávím. Ale řekla bych, že by to některým jedincům jen prospělo. A některé by to možná zruinovalo.
Co by se dalo dělat bez internetu? Věnovat se svým koníčkům, číst, malovat, chodit na procházky, cvičit, psát více ručně, komunikovat s lidmi jinak nez virtuálně, i když lidi jsou divný, že ano, půjčovat si filmy, kupovat si CD s muzikou a tak dále a tak dále. Možností je spousta, záleží na idividualitě.
quip.io