Strach tě nesmí ochromit!

19. února 2015 v 16:01 | Larry |  Témata týdne
Každý máme strach z něčeho jiného. Některé fóbie a druhy strachů jsou pro normální lidi naprosto nevysvětlitelné a někdy i zábavné, zatímco ti, kteří se bojí, prožívájí své denní i noční můry. Jak se strachem ale bojovat?
Už jsem se naučila, že se nesmíte nechat strachem ochromit. Musíte zůstat v klidu a zachovat chladnou hlavu. Vymyslet nějaké racionální řešení a hlavně neutéct, neječet, neomdlít etc.
Jak jsem se to naučila? Je to směšné, ale přečetla jsem si knihu Divergent (viz. rubrika recenze). Z ní jsem se naučila následující:
Nezbavila jsem se strachu, to nikdy, ale už jsem se ho alespoň naučila ovládat. Nepanikařím, ikdyž mám ten problém, že se často něčeho leknu, ale to už není takový problém, si myslím.
Když se budete řídit jen podle svého strachu, tak nikdy nic nedokážete. Když mám strach mluvit před lidmi, tak nikdy přece nemohu udělat maturitu, nebo nějaký proslov; když mám strach z neúspěchu, tak nikdy neuspěji; když mám strach, že někoho zklamu, tak o tom budu tam moc přemýšlet a budu nervózní, že toho daného člověka opravdu zklamu. To je tak vždycky. Musíte se naučit strach ovládat. Ignorovat ho a nenechat se rozrušit. Neříkám, že když se bojíte pavouků, tak hned vyskočite, nějakého najdete a dáte mu pusu si s ním pěstní souboj (vzhledem k převaze jeho končetin by asi vyhrál); ale jakmile narazíte na pavouka, tak prostě se uklidníte, vezmete botu a jednu mu plesknete. Když se bojíte výšek, nedívejte se dolů; když se bojíte mluvit před lidmi, tak je ignorujte. I když se smějí a nevíte čemu, i když mají přihlouplé poznámky, vám to může být jedno. Vy máte něco odprezentovat, nebo něco říct, nikoliv poslouchat jejich narážky.
Ehm. Nechte mě to shrnout. Nesnažte se nijak svůj strach zničit, to se vám asi nepovede, ale ignorujte ho a nepanikařte, jen taková je cesta k úspěchu.
Děkuji za pozornost.
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama