Vzdálené střípky budoucnosti

25. března 2015 v 21:00 | Larry |  Témata týdne
Každý se pořád do kolečka ptá "Co bude asi za 30/200/1000 let?", "Jak budou lidé vypadat?", "Jak asi budou vyspělí?" a postupně si na takovéto otázky dávají i odpovědi jako, že budeme umět létat, že smartphony už nebudeme nosit v kapsách, nýbrž v hlavě, že si doopravdy budeme moci zahrát famfrpál, a takhle bych mohla pokračovat celou noc. Každopádně, když lidé něco předpovídali, kdypak se to vyplnilo? Kdo mohl vědět, že většina lidí dnešní doby bude nosit chytřejší pádlo než je on sám? Kdo by řekl, že papírové encyklopedie nahradí wikipedia? Takových věcí o kterých lidé neměli ani tušení a naopak teď ještě nemáme létající auta/skateboardy/boty, jak si mohl někdo před několika desítkami let myslet.
Teď lidé myslí na to, jak se na Měsíc bude jezdit na dovolenou místo slunných pláží, jak veškerá komunikace bude nad úrovní terénu (ne, že by vždycky lákala lidská stvoření levitace), jak vymyslíme nějaká chytrá vozítka na žádné palivo, nebo popř. na nějaké rychleji obnovitelné palivo, než je ropa, že ano. Prostě si myslí buhvíco nedokážeme vymyslet. Místo toho předpovídání by si teda měli máknout, ať to mají do těch padesáti let vymyšlené, vyrobené a otestované.
Nevím proč, ale odjakživa jsem zastánce názoru, že lidé se jednoho krásného dne zničí sami (dobře asi to nebude v jednom dni). Někteří vedou různé kampaně "Zachraňte planetu!", ale Země není ta, co potřebuje zachránit. Jsou to lidé. Až tedy všichni vymřeme, Země tu bude dál a možná se bude mít mnohokrát lépe, než za éry člověka. Ale i kdyby z ní zbyl obrovský kus šutru bez kapky vody a bez atmosféry, tak tu pořád bude. Minimálně do té doby, než jí pohltí Slunce, nebo se Vesmír scvrkne etc.
My potřebujeme zachránit. Potřebujeme zachránit naše bídné kůže znečišťující životní prostředí a zabíjející stovky i tisíce živočichů pro naše pohodlné životy. Jo, jasně, užijte si ten luxus, dokad ještě můžete, že ano. Pak tu z naší civilizace zbudou jen pouhopouhé trosky.

Zatraceně, já jsem ale pesimista. Fajn, končím.
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama