Battery is low

6. května 2015 v 16:34 | Larry |  Témata týdne
Všichni jsme na baterky. Všichni máme nějaké omezené množství energie. Záleží však jen na tom, jakou máme kapacitu a jakým způsobem si energii dodáváme.
Z chytrých výzkumů a tabulek nám bylo poodhaleno, že lidské stvoření by mělo spát ideálně nějakých 8 hodin. Funkční minimum je ale i 6 hodin. Nicméně jsou i lidé, co dokáží spát méně, a lidé, co si klidně schrupnou na 12 hodin. Dříve jsem právě do druhé skupiny patřila. Pak jsem si ale uvědomila, že tím ztrácím hrozně moc drahocenného času, a tak dělám jiné různé vylomeniny. Troufám si o sobě tvrdit, že jsem fakt skvělý prokrastinátor a někdy to i střídám s leností. Ale někdy, když už fakt jdu něco dělat, tak se na to vůbec nedokážu soustředit, nebo prostě nejsem schopna tuto činnost provádět v prostředí, kde se nacházím.
Jelikož jsem studentka, tak to zase převedu na učení. Jsem v pokoji na intru. Učím se (nebo se spíš o to snažím). Jelikož jsme na pokoji 4, skoro nikdy se nestane, že by tu byl 100% klid (maximálně v noci, ale to je mi trochu k ničemu, protože nbemůžu mít rozsvíceno). A tak otevřu sešit, snažím se učit a mezitím slyším několik telefonních rozhovorů, které opravdu slyšet nepotřebuji, mých spolubydlících, dále jejich konverzace mezi sebou, dále musím vnímat otázky mířené na mou osobu. Jak by to normálně člověk vyřešil? No vzal by si sluchátka. Tak si je vezmu, ale tato metoda mi pomohla vždy ještě na základce, teď už ne, protože těm textům (anglických písniček) rozumím a začnu o nich přemýšlet. Takže je to jako z bláta do louže. No a když už všichni dovolají a moje maličkost se chce něco naučit, tak se jí chce spát. Což o to, ona energie a vůle by byla. Když mi ale plavou písmenka po stránce, tak to prostě nejde, že ano. Mám štěstí, že tohle se stává jen občas, jinak byl fakt do třeťáku neprolezla :D
Tohle byl však jen příklad. Chtěla jsem tím říct, že člověk má svá omezení. A někdy i když opravdu chce, tak se mu některá jeho přání nepodaří splnit. Musíme o sebe pečovat, jíst pravidelně (což je taky dost obtížné), spát dostatečně, ale hlavně si užívat i zábavu a tak. Hlavně se nestresovat, protože to už se potom nedokážeme soustředit na vůbec nic. :)
Stává se vám tohle taky?
Máte dny, kdy se vám prostě nic nedaří a nedokážete normálně fungovat?
Pište do komentářů.
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Komentáře

1 Kika Kika | E-mail | Web | 10. května 2015 v 18:04 | Reagovat

taky se snažím spát jen to co potřebuji, ale ono prostě někdy je to tak sladké pospat si těch dvanáct ;) (většinou si moje tělo řekne samo, že už potřebuji spát a spím klidně z pátku odpoledne až do soboty :D)

jinak s tím učením, zkus si pustit takový jazyk, kterému nebudeš rozumět ;) a nebo pak hluchátka jako měl Otík z vesničky střediskové :D

2 Larry Larry | E-mail | Web | 11. května 2015 v 17:09 | Reagovat

[1]: Jojo, někdy ano, třeba když je člověk fakt utahanej po dlouhém dni. Já bohužel mám takový problém, že jsem úplně stejně utahaná v případech, když spím 4 nebo 12 hodin, takže je to zbytečný spát déle. Jo, třeba švédský rap, že ano :D To bych musela něco znát. Napadly mě i písničky beze slov, bohužel bych to musela mít příliš nahlas, abych spolubydlící neslyšela, a to já nesnesu.
Hluchátka sice znám, ale bohužel nevlastním no.. Otíka neznám, ani ten film jsem neviděla (je to film, že jo?) :D

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama