Svátky? Ne, prosím!

6. května 2015 v 21:41 | Larry |  Mé úvahy/názory
Argggrrr! Proč?
Kdo vymyslel, že se budou slavit narozeniny, svátky, výročí, Valentýn, Vánoce? To je tak k ničemu, však důvody k oslavě se objevují každý den, nepotřebujeme k tomu náhodně vybrané datum ne? Jo, dobrá je možná hezké připomínání obětí války a takovéhle svátky, ale ty svátky, kdy se mají dávat dárky? Fuj!
Někdo říká, že dárky jsou k tomu, abyste udělali radost obdarovanému. Jako kdybych viděla něco hezkého a řekla si: "Týjo, to by se mohlo hodit/líbit *tomuhle a tomuhle*!" tak to klidně, když vím, že by se to někomu mohlo opravdu líbit, tak to třeba zkusím, ale když si daný svátek přímo dárky vymáhá, tak je to k ničemu. Jak znám třeba Vánoce, tak lidi šílí s dárky, že ještě nekoupili nějaký dárek a musí to dohnat. Já mám problém vůbec vymyslet, co někomu dát. Obzvlášť, když prostě toho člověka znáte už dlouho a prostě nevíte, co mu dát 3x do roka a je vám trapné dávat mu stejné věci pořád dokola. Já se snažím každému vymluvit, aby mi nic nedával a taky se mi to moc nedaří bohužel. Protože vždycky, když něco dostanu, tak se mi to nelíbí, nebo to nikdy nevyužiju a musím se tvářit, jakože se mi to líbí a že to budu používat. Protože to se ode mě očekává.
Kdyby už dárky, tak by to mělo být méně často. Třeba jen jednou do roka, to by bylo perfektní. Smazat svátky - protože to je stejně náhodné přiřazení náhodného jména, co vám bylo uděleno, k náhodnému datu. Ostatní státy svátky nemají a to je super. Teda narozeniny nejsou o nic lepší, protože vlastně slavíte to, že jste o rok blíže ke své smrti, yeeey!
Co se Vánoc týče, to už jsem popisovala zde - ve zkratce jsou to svátky hlavně o tom, aby byli všichni pohromadě, oslavovali volno a dívali se na mistroství světa v hokeji juniorů (chudáci, nemohou být doma). A Valentýn a výročí se taky hrozně řeší a přemýšlí se co by se dalo za dárek. Kluci to mají snadný, dají holce kytku a ta je spokojená, ale holka klukovi asi kytku nedá...
Zkrátka opravdu nemám ráda, když mi někdo dává dárky a když já někomu musím dávat vynucené dárky. Nejradši bych byla, kdyby mě z tohoto řetězce mé okolí vynechalo.
(zdroj obrázku)
Jak jste na tom vy?
Dáváte/dostáváte dárky rádi?
Pište do komentářů.
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Komentáře

1 Ann Taylor Ann Taylor | Web | 15. května 2015 v 10:42 | Reagovat

Nedávám dárky, neřeším, ignoruju svátky, narozeniny, cokoli, jen Vánoce ne, ale jinak po celý rok úplně všechno. Nevidím důvod to slavit. Jak píšeš, smysl mi dává připomínat nějaké důležité události, ale smysl slavení svátku a narozenin nevidím a ostatní svátky pro mě smysl nemají, když se mi nelíbí jejich tradice nebo třeba i vznik či původní účel.

2 Larry Larry | Web | 15. května 2015 v 19:06 | Reagovat

[1]: Jsem ráda, že alespoň někdo se mnou v tomto bodě souhlasí. Je to opravdu nesmyslné. Bohužel se tomu člověk někdy prostě neubrání, protože se to od něj očekává.

3 neon-colours neon-colours | Web | 22. srpna 2015 v 18:07 | Reagovat

Moo!
Ano! Zrušme svátky!
Nevím, z mého pohledu je to takové hezké, má to své kouzlo. Dárky dokážou člověku vykouzlit úsměv a vidět někoho, jak se směje je pěkné, ne?
Ano.. Mno.. Já taky neslavím všechny svátky, třeba Velikonoce. Proč bych měla strkat hlavu do ledové vody a proč by mě měli kluci mlátit tyčkama či co to je?
Nicméně já jsem se na Vánoce narodila, takže slavím nejen Vánoce^^

4 Larry Larry | Web | 23. srpna 2015 v 14:29 | Reagovat

[3]: To ano, ale nenucené dárky. Prostě by bylo super, aby to nebyla povinnost.
Velikonoce taky neberu, ale Vánoce jsou fajn :) narodila ses dobře

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama