Zabít či nezabít?

18. července 2015 v 23:52 | Larry |  Mé úvahy/názory
Ve škole jsme jednou psali úvahu, tak se chci podělit o svůj názor a zeptat se na ten váš. Myslíte, že by bylo vhodné zavést trest smrti?

Úvaha na téma: Trest smrti
Měl by se schválit zákon o trestu smrti? Potrestá se tím viník? Záleží samozřejmě na tom, co provedl. Myslím, že doživotí je horší trest než smrt. Když zemřete, tak zemřete a už je vám všechno jedno. Zatímco když si člověk odpykává hromadu let ve vězení, zpytuje své svědomí a ví, co udělal a že už to prostě nemůže vrátit i kdyby se stavěl na hlavu, musí být zevnitř sežrán zaživa pocitem viny. Mohl by žádat o odpuštění, ale myslím, že i kdyby mu náhodou někdo odpustil jeho činy, tak se s tím nikdy nedokáže vyrovnat. Pokud tedy není šílený zabiják, a kdyby ho pustili, tak by šel vraždit znova jenom tak pro zábavu. Ale dle mého názoru i pro takového člověka musí být nepříjemné hnít do konce svých dnů v cele. Tím se asi potrestá nejvíce. Strávit zbytek svého života v oranžovém hábitu s ostatními možná ještě více psychotickými vězni, než je on sám.
Nevím, jak přesně to ve věznicích vypadá, zda-li vězni pracují, jaký mají komfort, ale myslím, že to vyjde stát na docela dost peněz. A trest smrti by z tohoto pohledu vůbec nepomohl, protože myslím, že takový trest by si zasloužili pouze ti, co spáchali brutální, nebo několikanásobnou vraždu. Navíc by mělo být stoprocentně dokázáno, že to opravdu ten daný člověk spáchal, protože smrt už se prostě nedá vzít zpět.

Jak bych to shrnula? Trest smrti je podle mne zbytečné upravování zákonů pro zanedbatelný až žádný výsledek.
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Anketa

Jste pro trest smrti?

Ano 0% (0)
Ne 0% (0)

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama