Cestou necestou podzimní krajinou

5. listopadu 2015 v 14:46 | Larry |  Moje psaní
Sluneční paprsky dopadají na povrch země a předávání ji své vřelé teplo. Mraky jsou roztrhané a vypadají jako poslušní beránci na pastvě. Kachny se nechávají unášet mírným proudem řeky, a po chvíli plavou zase zpátky ke břehu. Na vysokém kameni opodál stojí volavka a tváří se, jako by je sledovala a kontrolovala. Hladina vody se vlní v lehkém vánku a zrcadlí bohatou krajinu za sebou. Stromy jsou oblečené do zlatých, zelených, či rudých listu, kterým světlo ještě přidává na pestrosti. Avšak kvůli ročnímu období, které právě vládne svou moci, padají k zemi ladně jako sníh na svatého Martina a přikrývají stébla trávy jako teplá peřina.

Všichni se radují z tak krásného dne. Chlapci hraji fotbal, jiní zase pouštějí zdobené papírové draky. Někdo si naopak užívá klidnou procházku v přírodě. V ohradách vesele pobíhají koně a vedle nich líně přežvykuje trávu velbloud, který se vůbec ničím nevzrušuje. Nad vsí poletují dva různobarevné horkovzdušné balóny. Vzduch je čistý, protože v tomto počasí není nutné přikládat do kamen.

Vagon jakoby se pohyboval v rytmu muziky, co mi hraje ve sluchátkách. Pod nohama bubnují nerovnosti na kolejích. Občas v protisměru projedou jiné vlaky, které na chvíli přeruší jinak dokonalý pohled. Pohled, jejž neuvidíte v žádné galerii ani na jakékoli výstavě. Je to pohled k nezaplacení ale přesto zadarmo. Když je nám nabízena taková krása, takové bohatství naší země, kdo by si při cestování četl?
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama