Slova

11. listopadu 2015 v 20:49 | Larry |  Témata týdne
Slova jsou silnější, než si někteří lidé uvědomují. Někdy slovy způsobujeme věci, co by nás nikdy nenapadly. Při nesprávném použití mohou způsobit bolest, utrpení, žal i smrt. A ačkoli si to nechceme přiznat, i naše vlastní slova mohou škodit, i když to vůbec není původním úmyslem. Lidé jsou křehká stvoření, jejichž duši může pochroumat jakékoli křivé tvrzení a tento proces už nemusí být reversibilní. Už nikdy se nevrátí do původního stavu a tím ztrácí svou charakteristickou osobnost. Rodinu i přátele můžete pomalu a potichu ztratit, aniž byste si toho vůbec všimli. Když člověk dostává dávky ničivých slov, může reagovat různě - deprese, strategické uzavření svému okolí, nebo obrnění takového rázu, že začnou dělat to samé ostatním.

Naopak ale, mohou i motivovat, povzbudit, rozveselit a pobavit. Mohou vyjadřovat přátelství, oddanost i lásku a věrnost. Slova mohou volně vznikat, zanikat, nabývat nových významů, spojovat se a pozměňovat. Slova jsou umění. Umění, jež píšeme do básní a prozaických příběhů. Mohou rozdávat naději čtenáři na druhé straně světa pouhým přečtením. Dávají nám svobodu, radost a sdělují nám důležité informace. Slova jsou to, co nás opravdu odděluje od zvířat. Je to komunikace ostatním druhům dosud neznámá a tudíž naší největší výhodou.

Naučme se naše slova ovládat. Nesmíme zapomínat, jakou sílu mají a co mohou provést. Není to jen o myšlence, ale i o způsobu podání.
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama