Další rok za námi

31. prosince 2015 v 0:24 | Larry |  Témata týdne
Tak Vánoce jsou za námi. Prosinec je skoro za námi. Celý rok 2015 je skoro za námi.

Abych to shrnula - řekla bych že uplynulý rok byl bohatý jako každý jiný. Vždy se člověk něčemu novému přiučí, potká nové lidi, zažije dobré i zlé chvíle. Všechny ty roky jsou různorodé a přece tak stejné. Vždycky se ženeme kupředu a pak se díváme zpět. Na všechny ty momenty, kterým jsme nevěnovali pozornost v pravé chvíli. Na všechny ty lidi, které jsme ztratili. Někdy si nepamatujeme, co přesně se stalo, ale vždy nám zůstane v srdci ten pocit nebo emoce, jejž nás v ten okamžik doprovázely. A to někdy úplně stačí.

Nový rok není vlastně sám o sobě ničím výjimečným. Může se tvářit jako hranice oddělující kapitoly našich životů, ale ve skutečnosti tomu tak není. Hranice si určujeme sami nějakou větší a výraznější změnou. Ale nový rok je jen hloupé a obyčejné vystavení nového kalendáře. Silvestr a nový rok není o ničem jiném, než se zchlastat jako dobytek, ráno se vzbudit a nic si nepamatovat (v lepším případě). Oslavujeme něco naprosto zbytečného.

Ale i přes to má jistá část tohohle všeho i světlou stránku, která má své kouzlo. Vždy se mi líbilo přísloví "Jak na nový rok, tak po celý rok." Člověk si pak dává pozor, co vlastně dělá, jenom tak for fun, aby se mu to nedělo v průběhu celého následujícího roku. A mezi takové věci patří vlastně i novoroční předsevzetí. Přiznávám se, že někdy svému seznamu novoročních předsevzetí říkám spíš Wish list, to jsem, myslím, psala i v jednom z předchozích novoročních článků, ale pokaždé se snažím alespoň něco dodržet. Tady mám tedy seznam svých novoročních předsevzetí a cílů do nového roku. Enjoy.

· Být hodná
· Snažit se pochopit lidi
· Neprokrastinovat
· Připravit se na maturitu
· Odmaturovat
· Dostat se na vysokou
· Číst
· Cvičit
· Hrát na kytaru
· Kreslit
· Fotit
· Psát na blog
· Psát
· Wreck that Journal
· Get organised

Není ještě kompletní (a je trochu zobecněný). Postupně přidávám další položky. Doufám ale, že nebude za chvíli kilometrový :)
Píšete si taky seznam novoročních předsevzetí nebo vám to přijde zbytečné? Pište do komentářů.

Přeji šťastný a úspěšný nový rok všem!
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Komentáře

1 Kika Kika | E-mail | Web | 2. ledna 2016 v 23:41 | Reagovat

líbí se mi to přejmenování na wish list, mnohem víc to vystihuje podstatu... přeji hodně štěstí ať to vyjde :-)

2 Larry Larry | 5. ledna 2016 v 15:42 | Reagovat

[1]: Přesně tak :) Děkuji, bude třeba

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama