Fejeton - Můj běžný školní den

5. března 2016 v 14:26 | Larry |  Moje psaní
Jako každému studentovi, stejně tak i mě, jednou za čas leze škola krkem. Každé ráno se probouzíte úderem brzké ranní hodiny a už víte, že vás čeká dlouhé sezení v lavici, kam se nevejdete, a poslouchání monotónního výkladu různých učitelů. Psaní si dlouhých nesrozumitelných zápisků, snažení se nepraštit se hlavou o stůl, když se snažíte vypadat, jako že nespíte, a zírání nevinně na lavici, když učitel upozorňuje na to, že minimálně polovina z vás nemá u maturity šanci, přičemž vám u slova "maturita" už reflexivně naskakuje vyrážka po celém těle.

Když si nějak přetrpíte tuhle teoretickou, v lavici sedící část, přicházejí laboratoře, kde se protáhnete a možná si i odpočinete od jinak nudného vyučování. "Opakování je matka moudrosti," přesvědčujete sami sebe, když zase standardizujete hydroxid sodný. Ovšem tímto to zdaleka nekončí. Součástí tohoto všeho jsou samozřejmě přestávky, kdy můžete napjatě pozorovat, jak se polovina školy mění v divou zvěř, a volné hodiny, kdy nadáváte, že nebýt jí, mohli byste být doma již o hodinu dříve.

Avšak doma klid nepřichází, ba právě naopak. Věty "tak si napíšeme test" vám hrají v hlavě jako zaseknutá deska, když se přemlouváte k zopakování učiva zoufale chroupaje křupky, či podobnou nezdravou pochoutku. Aby toho nebylo málo, napíšete si ještě jeden dva protokoly a zadané domácí vypisování strategicky přesouváte na zítřejší hodinu, kde se nemusíte až tak soustředit na aktuální dění.

A tak tímto denním shonem nějak dospějete k večeru, kdy už o škole nechcete ani slyšet, a doufáte, že se vám nenabourá do snů, kde máte jedinou šanci na pořádný odpočinek.
 

2 lidé ohodnotili tento článek.

Komentáře

1 adelleheally adelleheally | Web | 16. května 2016 v 14:52 | Reagovat

Velmi vystihující článek. Můj školní den vypadá podobně - já si navíc ještě při hodinách kreslím po sešitech a pak se divím, když nemám žádné volné stránky.
Pak přijdu domů, fláknu taškou o skříň a vyčerpaná padnu na postel. Usnu.

moc hezký článek, a blog také :)

2 Larry Larry | 18. května 2016 v 17:35 | Reagovat

[1]: Tak kreslení do sešitů znám také velice dobře a o té únavě ani nemluvím ;)
děkuji :)

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama