Moje autoškola

10. března 2016 v 15:58 | Larry |  Mé úvahy/názory
Spousta mladých lidí si chce ve věku 18 let udělat řidičský průkaz. Přiznávám, že jsem byla jednou z nich, proto jsem se v létě přihlásila do autoškoly. Nyní se pokusím přiblížit, jaké to bylo.

Autoškola, do které jsem chodila, se nachází v jedné z polorozpadlých učeben střední školy ekonomické. Několik z nás dostalo omezený počet poměrně starých vydání učebnic a vyučování mohlo začít. Lekce nám dávala usměvavá paní, která pokaždé na něco zapomněla nebo se prala s počítačem a poté nadávala, že místo projekce musí sama kreslit na tabuli. Postupně se jednoho po druhém ptala na otázky o křižovatkách, čímž prakticky testovala naší všeobecnou hloupost. Když jsme se bavili o otevřené zlomenině a jejím ošetření, jedna ze studentek sebou praštila na zem, takže jsme měli hned praktickou ukázku první pomoci.

Po hodinách teorie přišla praxe. K jízdě jsem měla samozřejmě jednu z nejnovějších Octavií, což mi poté znesnadnilo naučení na starší typ auta, který mám k dispozici nyní. Prakticky všechny jízdy byly ve městě a nejbližším okolí v minimální rychlosti. Dobrá, sice jsem se perfektně naučila křižovatky a nechutný kruhový objezd, který se tam nachází, ale poté nastával problém v rychlejší jízdě mimo obec, a to ani nemluvím o dálnici, kde na mě instruktorka netrpělivě doléhala, ať už sakra zrychlím. Aspoň ale jezdím bezpečně...

Když jsem se tímhle tempem dohrabala ke zkouškám, bylo mi řečeno, že je musím udělat hned, jinak budu muset jít až o měsíc a půl později, což se mi samozřejmě nelíbilo. Testy byly po nekonečném domácím opakování primitivní a náš komisař naštěstí po celou dobu jízdy klábosil s instruktorkou a nedával pozor. Nakonec stačilo jen vyjmenovat povinnou výbavu, kapaliny a řidičák byl v kapse.
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Komentáře

1 Jirka Jirka | 2. února 2018 v 16:10 | Reagovat

Pěkný článek, který pomůže všem, co ji ještě nemají. Já to naštěstí mám za sebou a už řídím bez problému. Za to vlastně můžu poděkovat i výběru autoškoly, kterou rád ostatním doporučím - http://www.autoskola-kladno.com/

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama