Vyprávění - Nespavost

16. března 2016 v 16:21 | Larry |  Moje psaní
Je skoro půlnoc a já už se asi hodinu snažím bezúspěšně usnout. Vrtím sebou, zkouším různé způsoby jak si lehnout, ale cíle jsem nedošla ani jedním z nich. Je tu horko, říkám si. Jedna spolubydlící tu není, okno je tedy volně přístupné. Uvnitř mě něco hlasitě zajásá. Potichu jdu k oknu, opatrně našlapuji na špičkách a snažím se nevzbudit ostatní. Když odklidím parapet, kde leží spousta věcí, protože poliček očividně není dostatek, konečně mohu okno otevřít.

Praha je v noci hlučnější než ve dne, byla první myšlenka, co mě napadá. Jsou slyšet auta, vykřikující a smějící se lidé, hudba. Klekám si na parapet a dívám se ven. Nebe je tmavě modré a plují po něm dost nízko světly ozářené bílé obláčky. A jak rychle. Vítr totiž prudce fouká, až to hučí všude kolem. Cuchá mi vlasy, které musím složitě krotit, a nadzvedává mi volné triko na spaní. I když je polovina ledna, vůbec mi není zima. Sedím tu dobrých deset minut a pozoruji lidi dole. Chodí, dívají se do telefonů nebo před sebe a mě si vůbec nevšímají. Vlastně si nevšímají vůbec ničeho. Za ta léta, co v oknech občas sedávám, se nahoru podívá jen malý zlomek lidí, co kolem projde. Na některých autech zaparkovaných u chodníku pode mnou se lesknou kapky deště a některá auta jsou naopak dokonale suchá.

Usmívám se. Je tak příjemné užívat si chladný vánek, když jsem celý večer trávila ve vyhřátém pokoji. Slyším však neklidné vrtění mé spolubydlící a usuzuji, že je správný čas jít už spát. Lehám si, zavírám oči a doufám, že už se mi podaří dostat se do mého světa snů.
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Komentáře

1 extras-diary extras-diary | E-mail | Web | 18. března 2016 v 21:58 | Reagovat

Moc hezky napsáno :) Mám problémy s usínáním poměrně často, ale nebydlím ve městě a když vykouknu z okna, vidím bohužel jen tmu :-D

2 Larry Larry | 19. března 2016 v 12:00 | Reagovat

[1]: Tmu mám doma (na vesnici) taky a je to lepší než světla a ovzduší Prahy, věř mi ;)

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama